Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wstęp Wolny

2010.05.27 g. 21:16

Jedna Europa, Wiele Kultur - Londyn


Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1
JEDNA EUROPA, WIELE KULTUR – MUZYCZNY PRZEGLĄD STOLIC EUROPEJSKICH / LONDYN

CARRANTUOHILL, TRANS GLOBAL UNDERGROUND

30 maja, start godz. 18:00,

wstęp wolny

 

W programie:

FILM: Buy more incense
reż. Thomas Bulkhalter i Michael Spahr, 55 min.
Brytyjscy muzycy azjatyckiego pochodzenia opowiadają historię swojej muzyki w Wielkiej Brytanii. Opowiadają o rynku muzycznym, ich pozycji  w społeczeństwie brytyjskim oraz o swojej przyszłości. Rzucają światło na różne style muzyczne, które tworzą: bhangrę, worldfusion-cyberpunk, break beats i inne rodzaje muzyki popularnej, która bardzo często opiera się na łączeniu nowoczesnej technologii z tradycyjnymi instrumentami i dźwiękami.

 

CARRANTUOHILL
Grupa istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na "celtyckich korzeniach". Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna), poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową. Wielokrotnie gościł w Irlandii. W 1994 roku jako uczestnik warsztatów muzycznych South Sligo Summer School w Sligo, a później koncertując m.in. na największych irlandzkich festiwalach - "Cork Folk Festival", "Dancing with Lunasa" oraz w słynnym "Fox`s Pubie" czy też w "St`Anns Church" w Dublinie. Od 2004r. jest gościem festiwalu "Roches de Celtiques" w Rochetaillee we Francji. W 2007 r. zespół otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego - FRYDERYKA 2006 w kategorii Album Roku Etno - Folk za płytę "SESSION NATURAL IRISH & JAZZ".

 

 

 

TRANSGLOBAL UNDERGROUND
Utworzony ponad dekadę temu brytyjski TransGlobal Underground to prowadzony przez DJów kolektyw, łączący różnorakie elementy Muzyki Świata z głęboko zakorzenionymi groovami. Od początku dali się poznać jako innowatorzy, ich kreatywna wspólnota bez skrępowania sięga do rozmaitych tradycji. Wyrośli z uwielbienia dla muzyki tanecznej, awangardowej, arabskiej, azjatyckiej i indyjskiej. Każdy członek dokłada swoje muzyczne gusta, odrębne kulturowe tło. Atrakcyjność Trans Global Underground tkwi w pozytywnej mieszance sampli, loopów, elementów techno, z etniczną instrumentalizacją. Oczywiście Muzyka Świata była popularna na długo przedtem, zanim wzięli się za nią specjaliści od elektroniki (których twórczość określana jest często pogardliwie mianem "ethno-techno"). TGU poszli jednak w tym wszystkim o krok dalej, łącząc cyfrowe dźwięki z intensyfikującymi przekaz "żywymi" instrumentami, za które chwytali czołowi artyści.

 

 

 

 



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy