Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wstęp Wolny

2011.05.17 g. 20:50

Gdzie jest szlagier? - koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej


Gdzie jest szlagier? to wspólne śpiewanie najbardziej znanych utworów Agnieszki Osieckiej organizowane przez Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację im. Agnieszki Osieckiej.

Impreza skierowana jest do wszystkich, którzy czują się metaforycznymi Okularnikami.

 

 

 

Uczestnicy będą mogli zaśpiewać wraz z laureatami konkursu Pamiętajmy o Osieckiej oraz zespołem Wojciecha Zielińskiego, takie utwory jak Małgośka, Wariatka tańczy czy Uciekaj, moje serce.

 

20 maja, godz. 20.00, Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim im. I. J. Paderewskiego.


Koncert jest organizowany w ramach Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, który trwa od kwietnia do października. Poprzez koncerty z piosenkami Agnieszki Osieckiej i warsztaty muzyczne przypominana jest postać Poetki i Jej twórczość.

 

 

 

Gdzie jest szlagier? to wspólne śpiewanie niezapomnianych utworów Osieckiej – wybitnej poetki, dziennikarki i autorki ponad 500 tekstów.

 

Uczestnikom imprezy w śpiewaniu pomogą laureaci konkursu Pamiętajmy o Osieckiej:

 

  • Magdalena Smalara,
  • Margita Ślizowska,
  • Kasia Warno,
  • Kasia Dąbrowska,
  • Monika Dryl
  • Tomek Borkowski
  • oraz zespół Wojciecha Zielińskiego,

który przygotował również opracowanie muzyczne koncertu.

 

Każdy z uczestników otrzyma przygotowany specjalnie na tę okazję śpiewnik.

 

 

 

Na koncercie zostaną również przedstawione fragmenty filmu Agnieszka w reżyserii Grażyny Pieczuro.

 

 

 


Instytut Stefana Starzyńskiego to oddział Muzeum Powstania Warszawskiego, który promuje wiedzę na temat Warszawy; poprzez swoją działalność stara się przełamywać negatywne stereotypy o stolicy i ukazywać jej prawdziwą, ukrytą tożsamość. Jak wyjaśnia dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Jan Ołdakowski: To głównie dawni i obecni mieszkańcy nadają temu miastu niepowtarzalny klimat. Dlatego też chcemy pokazać jedną z takich postaci, czyli Agnieszkę Osiecką, którą przedstawiliśmy warszawiakom już wcześniej, gdy  była jednym z patronów IV Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje, a teraz Instytut podjął współpracę z Fundacją Okularnicy.
Fundacja OKULARNICY im. Agnieszki Osieckiej powstała z potrzeby opiekowania się pozostawionym  przez Agnieszkę Osiecką dorobkiem literackim  oraz prywatnym archiwum dzieł i zapisków stanowiących rodzaj bogatej  kroniki epoki, w której żyła.



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy