Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wystawy

2011.10.15 g. 21:38

Ostatni weekend z Rembrandtem


W W niedzielę, 16 października, będzie istniała ostatnia szansa, aby zobaczyć wystawę „Rembrandt i inni. Królewska kolekcja obrazów Stanisława Augusta" w jej aktualnym kształcie.

W niedzielę (dziś) przygotowana została dla odwiedzających Noc z Rembrandtem, podczas której nieodpłatnie do 24:00

 

Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza wszystkich chętnych.

 

 

 

 

 

 

Od 19. lipca bieżącego roku do 13. października 44 tysiące osób obejrzało już wystawę, przygotowaną w Pałacu na Wyspie, z czego w wykładach towarzyszących wystawie, organizowanych przez Ośrodek Edukacji Muzealnej wzięło udział 500 osób.

 

Wystawa „Rembrandt i inni“ jest pierwszą odsłoną cyklu pokazów planowanych przez Muzeum Łazienki Królewskie, poświęconą kolekcjom królewskim oraz mecenatowi ostatniego władcy Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Na parterze Pałacu na Wyspie – w Pokoju Bachusa, Gabinecie Portretowym, Sali Salomona i Galerii Obrazów – prezentowane są 153 dzieła pochodzące ze zbiorów Muzeum Łazienki Królewskie, z kolekcji Lanckorońskich z Zamku Królewskiego w Warszawie, z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz z Muzeum Wojska Polskiego.Wystawa jest próbą odtworzenia stanu Pałacu z czasów Króla Stanisława Augusta. Podstawą do aranżacji przestrzeni wystawy był królewski inwentarz Catalogue des Tableaux appartenant à Sa Maj. le Roi de Pologne 1795.  Dzieła zostały wyeksponowane zgodnie z  XVIII-wiecznym sposobem eksponowania, tworząc dekoracyjne tapety. Wystawie „Rembrandt i inni. Królewska kolekcja obrazów Stanisława Augusta" towarzyszy dwutomowy katalog obejmujący 181 obrazów eksponowanych w czasach króla w Pałacu na Wyspie. Autorem projektu graficznego katalogu jest prof. Maciej Buszewicz.

 

Do prac nad ekspozycją i kształtem wystawy „Rembrandt i inni” zaproszeni zostali wybitni współcześni artyści. Obok wspomnianego juz prof. M. Buszewicza, plakat promujący wystawę zaprojektował jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich plakacistów, który na co dzień mieszka i tworzy w Paryżu, Michał Batory. Natomiast za aranżację oświetlenia podkreślającego unikatowe piękno prezentowanej kolekcji odpowiedzialne było Studio Żanety Govenlock.



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy