Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wystawy

2012.07.15 g. 13:35

Niewidzialna Wystawa

Co będzie jak oślepniesz?
Czy myśleliście o tym co by było, gdyby nagle na zawsze zgasło światło? I widać tylko ciemność? Na to pytanie odpowiedzieć Wam może Niewidzialna Wystawa, po której oprowadzają niewidomi przewodnicy.

Niewidzialną Wystawę odwiedziło już ponad 15 tysięcy osób

 

Niewidzialna Wystawa - projekt, który zawitał do Warszawy, cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Interaktywna wyprawa do świata ciemności, pozwala zrozumieć z jakimi problemami borykają się ludzie niewidomi i poznać świat z innej perspektywy. Poprzez pozytywne przeżycia, uczy ludzi, jak mogą pomagać niepełnosprawnym w codziennych sytuacjach. Wstępnie, wystawę zaplanowano na dwa lata z możliwością przedłużenia tego okresu o kolejny rok.

 

Niewidziala Wystawa

 

Niewidzialna Wystawa działa w Budapeszcie od 2007 roku i od tamtej pory odwiedziło ją kilkaset tysięcy osób. W oczekiwaniu na podobny sukces, ten sam projekt otworzył się w 2011 roku również w Pradze. Wystawa stała się tam zarazem jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta. 10 grudnia 2011 roku wystawa zawitała także do Warszawy. Tak jak w poprzednich przypadkach cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory, odwiedziło ją już ponad 10 tysięcy ludzi i liczba ta stale rośnie.

 

- Odwiedzają nas Goście w różnym wieku - począwszy od grup szkolnych (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum), studentów, jak i dorosłych - w towarzystwie rodzin, przyjaciół, znajomych, bliskich. Nasi goście to często aktywni emeryci, którzy szukają możliwości wartościowego spędzenia czasu. Ponadto odwiedzają nas grupy specjalne - dzieci i młodzież z ośrodków socjoterapeutycznych, ludzie chorzy na autyzm, ADHD, zespół Downa itp. Uważam, że nasza Wystawa stanowi świetny element rehabilitacji i aktywizacji zawodowej i społecznej.- mówi Małgorzata Wiśniewska, Dyrektor Generalny Niewidzialnej Wystawy w Warszawie.

 

Niewidziala Wystawa

 

Na wystawie, goście uzyskują informacje za pomocą dotyku, słuchu i węchu oraz poczucia równowagi. Dzięki temu, bez pomocy wzroku mogą dowiedzieć się, z jakimi trudnościami spotykają się niewidomi i przekonać się zarazem, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny. Projekt stworzono aby zbliżyć do siebie świat widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć ludzi, jak mogą pomagać osobom niepełnosprawnym.

 


- Chcemy wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, by pokazać, że osoby niewidome i słabowidzące mogą żyć tak samo pełnym i szczęśliwym życiem. Nasi przewodnicy to osoby z pozytywnym nastawieniem, otwartością, poczuciem humoru, pasjami. To m.in. dlatego wystawa wzbudza tak wielkie zainteresowanie. Przyczynia się ona nie tylko do wzrostu świadomości problemu, ale stanowiąc pewną formę rozrywki - jednocześnie porusza i pobudza nasze myślenie, staje się świetnym pretekstem do dyskusji. To także forma dobrych praktyk, która stwarza niewidomym możliwość zatrudnienia- dodaje Małgorzata Wiśniewska.

 

Alfabet Brailea - Niewidziala Wystawa

 

Niewidzialną Wystawę zaplanowano na dwa lata z możliwością przedłużenia tego okresu. Wszystko zależeć będzie od zainteresowania projektem w przyszłości. Ceny biletów wahają się od 13 zł za wejściówki grupowe do 57 zł za rodzinne karty wstępu. Dzieci do siódmego roku życia wchodzą za darmo.

 


Niewidzialna Wystawa działa od 2007 roku. Pierwszym miastem do jakiego zawitała był Budapeszt. W 2011 roku wystawa otworzyła się w Pradze i pod koniec tego samego roku w Warszawie. Jest to projekt, który dzięki swoim interaktywnym rozwiązaniom, pomaga zbliżyć do siebie świat ludzi widzących i niewidomych. Idea wystawy ma na celu wzrost świadomości problemów, z jakimi borykają się ludzie niepełnosprawni w życiu codziennym. Wystawa jest rekomendowana zarówno dla dzieci i młodzieży (edukacja, uwrażliwienie na problemy społeczne i zdrowotne), jak i dla osób dorosłych (ciekawa, alternatywna forma kulturalnego spędzenia czasu). Projekt stanowi także element rehabilitacji i aktywizacji zawodowej i społecznej. Jest przykładem dobrych praktyk, poprzez pokazanie, iż niepełnosprawny pracownik to szereg korzyści i ogromna wartość dla swojego pracodawcy.

 

Niewidzialna Wystawa Warszawa

 

  • Galeria Handlowa w Millennium Plaza (1. piętro),
  • Al. Jerozolimskie 123a,
  • 02-017 Warszawa
  • Tel.: +48 504 324 444
  • info@niewidzialna.pl

 

Odwiedź oficjalną stronę wystawy http://niewidzialna.pl/



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy