Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Motoryzacja

2011.04.30 g. 20:14

DTM po raz pierwszy w Polsce

Podczas VERVA STREET RACING !
Podczas pierwszej edycji gościliśmy w Warszawie zespół rywalizujący w serii WTCC, międzynarodowych wyścigach aut turystycznych. W tym roku idziemy za ciosem i jeszcze bardziej podnosimy poziom imprezy.

VERVA STREET RACING
ujawnia kolejną atrakcję!!!
DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) to najbardziej zaawansowana seria wyścigowa samochodów turystycznych w Europie.Od lat rywalizacja toczy się pomiędzy dwoma potężnymi koncernami samochodowymi: Audi i Mercedesem. Podczas VERVA STREET RACING 18 czerwca b.r. zobaczymy czołowy zespół wyścigowy serii DTM – Audi Sport Team Abt Sportsline.Podczas pierwszej edycji gościliśmy w Warszawie zespół rywalizujący w serii WTCC, międzynarodowych wyścigach aut turystycznych. W tym roku idziemy za ciosem i jeszcze bardziej podnosimy poziom imprezy. Swój udział w VERVA Street Racing oficjalnie potwierdził czołowy zespół DTM – Audi Sport Team Abt Sportsline. Polscy pasjonaci sportów motorowych będą mieli unikalną okazję zobaczyć przedstawicieli jednej z najbardziej ekstremalnych serii wyścigowych na świecie. A to jeszcze nie koniec niespodzianek jakie przygotowaliśmy podczas tegorocznej edycji eventu! – mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN.Podczas VERVA Street Racing samochody DTM wystąpią w specjalnym pokazie wyścigowym. Zespół Audi Sport Team Abt Sportsline będzie współzawodniczyć m.in. z samochodami GT3. Więcej informacji na temat tej rywalizacji zostanie ujawnionych w późniejszym czasie. Nie chcemy na tym etapie odkrywać już wszystkich kart. Mogę natomiast zapewnić, że kibice nie będą zawiedzeni  – dodaje Kurnicki.


DTM cechuje bardzo duży stopień zaawansowania technologicznego. Konstrukcja samochodów w niektórych aspektach bardziej przypomina budowę wyścigowego bolidu aniżeli zwykłego samochodu, stąd przez niektórych ekspertów nazywana jest odpowiednikiem Formuły 1 wśród aut turystycznych. Silnik to widlasta V8, której pojemność ograniczono do 4 litrów. Motor napędzany jest wysoko oktanowym paliwem i osiąga potężną moc 470 KM. Wśród kierowców, którzy rywalizowali w DTM (lub wciąż biorą udział w wyścigach) znaleźć możemy nazwiska kojarzone z Formułą 1 m.in. Jean Alesi, David Coulthard, Heinz-Harald Frentzen, Mika Häkkinen, Gary Paffett, Paul di Resta i Ralf Schumacher. Każdy wyścig przyciąga do paddocku gwiazdy show biznesu, a informacje dotyczące wyścigów DTM w ubiegłym sezonie były emitowane aż w 213 krajach świata!.

Już 18 czerwca podczas VERVA STREET RACING polscy kibice będą mogli zobaczyć zmagania tych wyścigowych potworów na ulicach Warszawy.Wstęp na VERVA Street Racing jest bezpłatny!
Bilety obowiązują tylko na Pit Party
, czyli wejście do parku maszyn przed rozpoczęciem wyścigów. To okazja na spotkanie „oko w oko” ze sportowymi samochodami, motocyklami, ciężarówkami serwisowymi, a także na zdobycie autografu od znanych kierowców.
Ponadto nabywcy biletów na Pit Party mają gwarantowane miejsce na trybunach zlokalizowanych przy najatrakcyjniejszych odcinkach ulicznego toru.Bilety na trybuny i do PIT PARTY (park maszyn) w cenie 69,00 PLN są do nabycia za pośrednictwem sklepu internetowego www.eventim.pl oraz na wybranych stacjach ORLEN.

O VERVA STREET RACING:Impreza debiutowała w sierpniu 2010 r. na torze zbudowanym wokół placów Piłsudskiego i Teatralnego. Blisko
75 tysięcy widzów przez cały dzień podziwiało ponad 60 samochodów wyścigowych i rajdowych,
a także kilkanaście motocykli. W wyścigu o najlepszy czas widzowie mogli zobaczyć słynnego brazylijskiego kierowcę prestiżowej serii WTCC Augusto Farfusa oraz francuską gwiazdę rajdowego zespołu X-raid, Guerlain Chicherit. Impreza była ogromnym wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym – teren przeobraził się
w prawdziwe wyścigowe miasteczko z infrastrukturą multimedialną, nagłośnieniową, systemem zabezpieczeń toru i trybunami na kilka tysięcy osób.
Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy