Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Motoryzacja

2013.06.04 g. 11:36

Wielkie Ściganie

Reaktywacja

Wielkie Ściganie. Reaktywacja. Wszystko, albo nic. Jeśli kochacie rajdy, wyścigi czy rallycross, to możecie pomóc autorom stworzyć ekskluzywny album o tych pasjonujących dyscyplinach sportu samochodowego.

W zamian otrzymacie nie tylko podziękowanie…

 

Wielkie Ściganie - kolekcja

 

Powraca legendarna publikacja o polskim sporcie samochodowym. Wielkie Ściganie to seria książek ukazujących się na przełomie wieków. Popularność dało kolejnym książkom serii rzetelne i obiektywne omówienie wszystkich dyscyplin sportu samochodowego w ekskluzywnej formie albumowego wydania. Po sześcioletnie przerwie Wielkie Ściganie znów pokaże szybkie samochody w ich naturalnym środowisku. I ludzi, dla których sport samochodowy to sposób na życie, pasja i wielka radość.

 

W książce po raz pierwszy w Polsce sezon sportów samochodowych zrelacjonowany został w 1995 roku; w grudniu ukazało się Wielkie Ściganie 1995. Sukces sprawił, że w kolejnych latach było jeszcze jedenaście wydań opowiadających o rywalizacji na trasach rajdowych i torach wyścigowych. Od pierwszej edycji minęło niemal dwadzieścia lat, ostatnia ukazała się sześć lat temu. Autor i wydawca byli przekonani, że nowe technologie, Internet i przekaz on-line sprawiają, iż nawet najbardziej luksusowo wydany i znakomicie opisany oraz sfotografowany sport samochodowy zapisany w tradycyjnym albumie nie ma racji bytu. Przecież ludzie nie czytają książek, w niektórych domach nie uświadczy nawet książki telefonicznej… Prawda. Ale niepełna. Minęło kilka lat, zmieniły się samochody, zmieniły się regulaminy, zmieniła się technologia, zmieniły się sposoby komunikacji, zmieniły się media. Nie zmieniły się emocje, ta sama sportowa pasja motywuje kolejne roczniki kierowców do sprawdzenia się na torze czy odcinku specjalnym. No i pozostał sentyment do Wielkiego Ścigania. Ta szczególna opowieść o mistrzach kierownicy i o ich emocjach już po kilku wydaniach stała się własnością całego środowiska. Stała się kompendium wiedzy o rodzimym sporcie samochodowym, źródłem wiedzy dla kibiców, dziennikarzy, zawodników.

 

Właśnie ruszył projekt Wielkie Ściganie Reaktywacja, którego celem jest wydanie Wielkiego Ścigania 2013. To samo, a jednak coś zupełnie nowego. Autorem, a raczej redaktorem prowadzącym jest Mirosław Rutkowski, który zaprosił do współpracy najlepszych dziennikarzy specjalizujących się w relacjonowaniu sportu samochodowego. W publikacji zostaną wykorzystane fotografie wybitnych polskich fotoreporterów. Powstaje też film, a precyzyjnie kilka filmów-esejów o każdej z rozgrywanych w Polsce dyscyplin sportu samochodowego. Na dołączonej do albumu płycie znajdą się filmy oraz Wielkie Ściganie w wersji elektronicznej. Zmienia się forma, zmienia się grafika, Najważniejsze jednak pozostanie – rzetelny, obiektywny opis wydarzeń, zapis sportowej rywalizacji i towarzyszących jej emocji, zawodnicy, mechanicy, kibice, sponsorzy. I wyniki zmagań.

 

Wielkie Ściganie – to album, który każdy zawodnik, kibic, dziennikarz, pasjonat sportu samochodowego mieć powinien. Projekt spolecznościowy polega na wspólnym finansowaniu przedsięwzięcia, które jest naszą wizytówką, powodem do dumy i świadectwem przynależności do elitarnej rodziny tych, którzy kochają i rozumieją sport samochodowy. Wielkie Ściganie – Reaktywacja jest tu: www.polakpotrafi/projekt/wielkie-sciganie

 

Mirosław Rutkowski

 

Mirosław Rutkowski

 

Autor, Mirosław Rutkowski, jest jednym z największych polskich autorytetów sportu samochodowego. Jest dziennikarzem, fotoreporterem, redaktorem, wydawcą, współtwórcą programów telewizyjnych i audycji radiowych. Ma w swoim dorobku kilkanaście wystaw fotograficznych. Od ponad dwudziestu lat jako dziennikarz i fotoreporter zajmuje się tematyką motoryzacyjną. Współpracował z największymi tytułami prasowymi, jednak szczególne uznanie zyskał dzięki serii autorskich albumów o rodzimym sporcie samochodowym. Przez lata seria Wielkie Ściganie stała się najpełniejszym kompendium wiedzy o wydarzeniach kolejnych sezonów w rajdach samochodowych wyścigach torowych, rallycrossie i rajdach terenowych. Od połowy lat dziewięćdziesiątych autor zajmuje się także techniką jazdy samochodem, upowszechniając tezę, iż opanowanie podstaw jazdy wyczynowej przynosi wymierne korzyści w poprawie bezpieczeństwa na drogach. Ostatnio wydaną książką tego autora  jest „Ekojazda, czyli taniej, bezpiecznie i bez stresu”.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy