Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Nieruchomości

2007.03.09 g. 23:08

Budowa Mokotowskia 59

Orco Property Group otrzymało uprawomocnienie pozwolenia na budowę Mokotowskiej 59
W dniu 22 lutego br. spółka Orco Property Group otrzymała uprawomocnienie pozwolenia na budowę prestiżowej inwestycji mieszkaniowej - Mokotowska 59. Prace budowlane w tej lokalizacji właśnie się rozpoczęły i potrwają do października 2007 roku.

 

Mokotowska 59 to luksusowa kamienica znajdująca się w historycznej części Warszawy, przy ulicy Mokotowskiej, w pobliżu ambasad, Placu Trzech Krzyży oraz terenów spacerowych. Ta lokalizacja oferuje przyszłym mieszkańcom spektakularną architekturę przedwojennych kamienic oraz dogodny dostęp do centrum miasta.

 

Czujemy się odpowiedzialni za lokalną historię, kulturę i architekturę. Dlatego postanowiliśmy zrealizować naszą nową inwestycję w oparciu o istniejący  budynek” - mówi Douglas John Noble, Dyrektor na Warszawę, Orco Poland.

 

Mokotowska 59 powstanie na bazie istniejącej kamienicy. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na środowisko dzięki mniejszemu zużyciu materiałów budowlanych, pozwala również na zastosowanie nowoczesnych, zaawansowanych rozwiązań bez ingerowania w historyczną architekturę ulicy Mokotowskiej. 

 

Do użytku mieszkańców oddanych zostanie czternaście apartamentów o metrażu  od 60 do 250 mkw. Mokotowska 59 zapewni swoim przyszłym lokatorom całodobową obsługę concierge z pełnym zakresem usług, ochronę oraz garaż co w centrum Warszawy stanowi prawdziwą rzadkość. Ceny mieszkań na Mokotowskiej 59 zaczynają się od 24 000 PLN za metr kwadratowy.

 

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz asset managerem na rynku nieruchomości i hotelarstwa Europy Środkowej. Obecnie zarządza aktywami o wartości 1.31 mld Euro, według danych z 31/12/2006. Obecna w Europie Środkowej od 1991 roku Orco Property Group z siedzibą w Luksemburgu  jest spółką akcyjną notowaną na giełdzie Euronext oraz Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio Orco Property Group składa się z następujących spółek: IPB Real, MaMaison Hotels&Apartments, Viterra Development, Orco Real Esteta, a także obiektów handlowych.  Orco Property Group prowadzi działalność w wielu krajach, skupiając się głównie na rynkach w Czechach, Węgrzech, Polsce, Rosji, Chorwacji, Niemczech i Słowacji.

 

W Polsce Orco Property Group dokonała dotąd szereg inwestycji. Są to inwestycje mieszkaniowe i hotelowe, m.in. luksusowy hotel Le Regina,  położony na Starym Mieście w Warszawie, Diana Residence, elegancka i komfortowa rezydencja MaMaison na ul. Chmielnej w Warszawie oraz dwie inwestycje mieszkaniowe na Białołęce: Flamenco oraz Szafirowa Aleja. Firma planuje dwie nowe, wyjątkowe inwestycje: Złota 44, luksusowy apartamentowiec projektu Daniela Libeskinda przy ul. Złotej 44 oraz Mokotowska 59, nowoczesny, luksusowy apartamentowiec na Mokotowskiej 59.  

 

Orco jest także sponsorem oraz zarządcą Endurance Real Estate Fund, luksemburskiego regulowanego funduszu zamkniętego, którego kapitał szacowany jest na 141,6 mln Euro i który zarządza aktywami w wysokości około 160 mln Euro. Wartość nieruchomości pozostających w portfolio funduszu szacowana jest na 500 mln. Euro. Fundusz zorientowany jest na inwestorów instytucjonalnych i  zakup nieruchomości w Europie Centralnej. Orco otworzyło drugi podfundusz w ramach funduszu parasolowego Endurance, gdzie docelowy kapitał podfunduszu wynosi 100 mln euro. Fundusz jest  skierowany do inwestorów instytucjonalnych i koncentrować się będzie na zakupach, realizacji i zarządzaniu projektami mieszkaniowymi klasy średniej i luksusowej w Europie Środkowej, Niemczech, Chorwacji, Słowenii i Rosji.

Linki:

http://www.orcogroup.pl
http://www.orcogroup.com
http://www.zlota44tower.comOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy