Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Nieruchomości

2007.03.22 g. 04:36

Wykonawca Złotej 44 - wybrany

Orco Property Group wybiera BESIX jako generalnego wykonawcę projektu Złota 44

 

14 marca, podczas targów MIPIM w Cannes, Orco Property Group podpisało szczegółowy list intencyjny z największą belgijską grupą budowlaną BESIX, wybraną jako generalny wykonawca luksusowego apartamentowca Złota 44. Firma BESIX będzie również odpowiedzialna za wyburzenie budynku City Center.

 

Orco Property Group i BESIX przewidują, że ostateczna umowa zostanie zawarta w ciągu najbliższych 4 tygodni. Orco Property Group ma już ważną decyzję w sprawie warunków zabudowy Złotej 44, wydaną 6 listopada 2006 r. Budynek powstanie w miejscu dawnego centrum handlowego (City Center), które zostanie wyburzone w drugim kwartale 2007 r. Prace budowlane zaczną się po zakończeniu wyburzania, które potrwa około 3 miesięcy. Przewidywany początek prac to drugi lub trzeci kwartał 2007 r., a szacunkowy czas ukończenia inwestycji wynosi 27 miesięcy. Pierwsi mieszkańcy apartamentowca Złota 44 zaczną się wprowadzać najprawdopodobniej jesienią 2009 r.

 

„Wybierając generalnego wykonawcę Złotej 44 szukaliśmy firmy, która specjalizuje się w wysokościowcach, działa elastycznie i rozumie rynek luksusowych inwestycji. BESIX, wykonawca dwóch słynnych budynków w Dubaju - Emirates Hotel Towers, oraz najwyższego na świecie – Burj Dubai Tower – jest idealnym partnerem, który spełnia wszystkie te kryteria” - powiedział Jean Claude Moustacakis, kierownik projektu Złota 44.

 

Złota 44, zaprojektowana przez znanego na całym świecie architekta Daniela Libeskinda, będzie najwyższej klasy apartamentowcem o wysokości 192 metrów, zbudowanym w samym sercu Warszawy. Na 54 piętrach znajdzie się 251 luksusowych, przestronnych apartamentów i wiele udogodnień, dostępnych wyłącznie dla mieszkańców budynku. Złota 44 będzie unikalnym budynkiem w polskim krajobrazie, przykładem nowoczesnej i spektakularnej architektury, ożywiającej miasto i pozytywnie wpływającej na jego wizerunek.

 

BESIX jest największą belgijską grupą budowlaną. Należy do założonej w 1909 r. BESIX Group, czyli szeregu firm działających na rynku budowlanym i nieruchomości.
BESIX obejmuje swoją działalnością praktycznie wszystkie obszary branży budowlanej. Firma jest aktywna w Europie Środkowej i Wschodniej, Egipcie i Libii, Afryce Środkowej, na Bliskim Wschodzie za pośrednictwem Six Construct. Za prowadzenie projektów na rynku nieruchomości odpowiada BESIX Real Estate Development.
W 2005 r. firma uzyskała przychody w wysokości około miliarda Euro. BESIX Group zatrudnia na całym świecie ponad 12 tys. osób.

 

Orco Property Group jest uznanym inwestorem, deweloperem oraz asset managerem na rynku nieruchomości i hotelarstwa Europy Środkowej. Obecnie zarządza aktywami o wartości 1.31 mld Euro, według danych z 31/12/2006. Obecna w Europie Środkowej od 1991 roku Orco Property Group z siedzibą w Luksemburgu  jest spółką akcyjną notowaną na giełdzie Euronext oraz Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio Orco Property Group składa się z następujących spółek: IPB Real, MaMaison Hotels&Apartments, Viterra Development, Orco Real Estate, a także obiektów handlowych.  Orco Property Group prowadzi działalność w wielu krajach, skupiając się głównie na rynkach w Czechach, Węgrzech, Polsce, Rosji, Chorwacji, Niemczech i Słowacji.

 

W Polsce Orco Property Group jest obecne od 2001 roku. Do tej pory firma zrealizowała tutaj szereg inwestycji mieszkaniowych i hotelowych, m.in. luksusowy hotel Le Regina,  położony na Starym Mieście w Warszawie, Diana Residence, elegancka i komfortowa rezydencja MaMaison na ul. Chmielnej w Warszawie oraz Flamenco, wielorodzinne osiedle mieszkaniowe na Białołęce. Rozpoczęto także budowę kolejnych projektów mieszkaniowych, w tym osiedla Szafirowa Aleja na Białołęce, CasaVerde na Mokotowie oraz realizację projektu Mokotowska 59, nowoczesnego, luksusowego apartamentowca w centrum Warszawy. Planowaną inwestycją firmy jest Złota 44, luksusowy apartamentowiec projektu Daniela Libeskinda przy ul. Złotej 44.

 

Orco jest także sponsorem oraz zarządcą Endurance Real Estate Fund, luksemburskiego regulowanego funduszu zamkniętego, którego kapitał szacowany jest na 141,6 mln Euro i który zarządza aktywami w wysokości około 160 mln Euro. Wartość nieruchomości pozostających w portfolio funduszu szacowana jest na 500 mln. Euro. Fundusz zorientowany jest na inwestorów instytucjonalnych i  zakup nieruchomości w Europie Centralnej. Orco otworzyło drugi podfundusz w ramach funduszu parasolowego Endurance, gdzie docelowy kapitał podfunduszu wynosi 100 mln euro. Fundusz jest  skierowany do inwestorów instytucjonalnych i koncentrować się będzie na zakupach, realizacji i zarządzaniu projektami mieszkaniowymi klasy średniej i luksusowej w Europie Środkowej, Niemczech, Chorwacji, Słowenii i Rosji.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

 

ORCO PROPERTY GROUP Sp. z o.o.
02-001 Warszawa, Al.Jerozolimskie 81
Polska
tel. +48 22 595 49 00
fax +48 22 652 32 03


 
http://www.orcogroup.pl
http://www.orcogroup.com
http://www.zlota44tower.com

Alicja Kościesza
Złota 44 Marketing Manager
Orco Poland Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 81
02-001 Warszawa
Telefon:0-22 595 49 29,

Michał Olbrychowski
Biuro Prasowe Orco Property Group / Euro RSCG Sensors
Ul. Marynarska 11
02-674, Warszawa
Tel.: 0-22 444 0 666

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy