Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Nieruchomości

2006.11.08 g. 22:23

Decyzja dot. inwestycji Złota 44

W dniu 6 listopada 2006 r. firma Orco Property Group otrzymała ostateczną decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji Złota 44. W związku z tym rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2007 r. Nowy, luksusowy wieżowiec, o unikalnej architekturze autorstwa Daniela Libeskinda, znajdzie się w samym centrum Warszawy. Zakończenie budowy nastąpi w 2009 r.

Jestem całkowicie usatysfakcjonowany” – oświadczył Jean Francois Ott, prezes i dyrektor generalny Orco Property Group. „Możemy teraz rozpocząć prace związane z projektem. Inwestycja Złota 44 została pomyślana specjalnie dla Warszawy. Zaprojektowano ją dla tego konkretnego miejsca, dla wszystkich mieszkańców stolicy, obecnych i przyszłych. Od samego początku wierzyliśmy, że budynek Złota 44 to nie tylko nasze marzenie, ale realna przyszłość. Uprawomocnienie się decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania dla tej inwestycji nadaje nowe znaczenie naszemu mottu Imagine the Possibilities.  W ten sposób potwierdziło się, że jeśli mamy wizję dla Warszawy, reszta jest tylko kwestią czasu. To naprawdę niezwykle ważny dzień dla nas, ludzi zaangażowanych w ten projekt” – dodał Jean Francois Ott.
 
 
Złota 44, luksusowy wieżowiec, w środku którego znajdzie się 251 apartamentów i szereg udogodnień, to genialna kombinacja kreatywności i luksusu.
 
 
Warto również zauważyć, że do budowy wykorzystane zostaną technologie przyjazne dla środowiska.„Złota 44 miała odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania mieszkańców Warszawy” – oświadczył Jean-Claude Moustacakis, dyrektor projektu Złota 44. „Ożywi ścisłe centrum miasta. Pozwoli też przywrócić funkcję mieszkalną, wypchniętą teraz na przedmieścia, ponieważ nie będzie to kolejny biurowiec, który pustoszeje po godzinach pracy. Złota 44 jako apartamentowiec będzie miejscem, które żyje 24 godziny na dobę.”
 
 
Złota 44 już teraz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów w Warszawie. Powszechnie uważa się, że to bardzo pożądany adres zamieszkania. „Złota 44 będzie oferować niezrównany poziom usług, komfortu i architektury. Będzie to miejsce, w którym wygoda i styl będą częścią codziennego życia” – dodał Jean-Claude Moustacakis.
 
 
Nowa inwestycja Orco Property Group to gwarancja najwyższego światowego poziomu    dostępnych udogodnień, takich jak 24-godzinny serwis concierge, SPA, znakomicie wyposażony klub ćwiczeń, pokój do jogi, 25-metrowy basen i drewniany taras do opalania się o powierzchni 400 metrów. Wszystko zaś zamknięte w prawdziwej perle architektury, stworzonej przez znanego na całym świecie architekta polskiego pochodzenia, Daniela Libeskinda.
 
 
Twórcy inwestycji Złota 44 - Jean Francois Ott i Daniel Libeskind – uważają, że projekt ten będzie jednym z najciekawszych miejsc w Polskiej stolicy i w całej Europie.
 


***

Orco Property Group jest uznanym inwestorem, deweloperem oraz asset  managerem na rynku nieruchomości i hotelarstwa Europy Środkowej. Obecnie zarządza aktywami o wartości około 1 bln Euro, według danych z 30/06/2006. Obecna w Europie Środkowej od 1991 roku Orco Property Group z siedzibą w Luksemburgu  jest spółką akcyjną notowaną na giełdzie Euronext oraz Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio Orco Property Group składa się z następujących spółek: IPB Real, MaMaison Hotels&Apartments, Viterra Development, Orco Real Esteta, a także obiektów handlowych.  Orco Property Group prowadzi działalność w wielu krajach, skupiając się głównie na rynkach w Czechach, Węgrzech, Polsce, Rosji, Chorwacji, Niemczech i Słowacji.
 

W Polsce Orco Property Group dokonała dotąd czterech inwestycji. Są to: luksusowy hotel Le Regina,  położony na Starym Mieście w Warszawie, Diana Residence, elegancka i komfortowa rezydencja MaMaison na ul. Chmielnej w Warszawie oraz dwie inwestycje mieszkaniowe na Białołęce: Flamenco Majolikowa oraz Aleja Szafirowa. Firma planuje dwie nowe inwestycje: Złota 44, luksusowy apartamentowiec projektu Daniela Libeskinda przy ul. Złotej 44 oraz Mokotowska 59, nowoczesny, luksusowy apartamentowiec na Mokotowskiej 59.
 
 
Orco jest także sponsorem oraz zarządcą Endurance Real Estate Fund, luksemburskiego regulowanego funduszu zamkniętego, którego kapitał szacowany jest na 141,6 mln Euro i który zarządza aktywami w wysokości około 160 mln Euro. Wartość nieruchomości pozostających w portfolio funduszu szacowana jest na 500 mln. Euro. Fundusz zorientowany jest na inwestorów instytucjonalnych i  zakup nieruchomości w Europie Centralnej. Orco otworzyło drugi podfundusz w ramach funduszu parasolowego Endurance, gdzie docelowy kapitał podfunduszu wynosi 100 mln euro. Fundusz rozpocznie działalność w październiku 2006 r., będzie skierowany do inwestorów instytucjonalnych i koncentrować się będzie na zakupach, realizacji i zarządzaniu projektami mieszkaniowymi klasy średniej i luksusowej w Europie Środkowej, Niemczech, Chorwacji i Rosji. 
 
 


Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy