Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2007.02.07 g. 21:40

Wieczór węgierski-BIS w Barakudzie

Czardasz i Bogracz czyli muzyka i papryka
Na prośbę fanów węgierskiego folku i tradycyjnej kuchni, po ostatnim udanym wieczorze węgierskim, do Barakudy ponownie zawita Czarda Banda (Janusz Furtak - klawisze, Józef Srybniak - klarnet, Szabolcs Szilágyi - harmonijka ustna, śpiew) oraz gościnnie Roland Karosi - gitara, śpiew - ze Słowacji. Stanie się to 18 lutego o 19:30.

Polsko-węgierska kapela folkowa z Warszawy od roku zajmuje się popularyzacją najpiękniejszych oryginalnych pieśni ludowych z naddunajskiego kraju. Jest to jednocześnie eksperyment instrumentalny, ponieważ kapela nie ma tradycyjnego instrumentarium (skrzypiec, altówka, klarnet, kontrabas, cymbały), lecz instrumenty "pożyczone" są z folku innych narodów (np. bluesa). Polscy i węgierscy muzycy Czarda Banda grają tzw. "chłopskie czardasze i ballady" ze zbioru Kodálya i Bartóka w autentycznym węgierskim wiejskim stylu. Do muzycznego nastroju dopasowana zostanie również kuchnia Barakudy.

Dzięki gościnnemu występowi kucharza Ambasady Węgierskiej Dezső Gombkötő jadłospis wzbogaci się o wykwintną i pikantną węgierską potrawę Bográcsgulyás (gulasz pasterski gotowany w kotle) oraz o słynne węgierskie słone ciasteczka Pogácsa. Dla trzech gości, wylosujemy w przerwie koncertu kolację, którą podamy w tradycyjnych kociołkach, a do tego szklankę czerwonego węgierskiego wina.

Wstęp wolny, ale rezerwacja jest konieczna pod numerem: tel. 498-31-81
Żeglarski klub muzyczny Barakuda Warszawa, ul. Smoluchowskiego 2
www.barakudaklub.com.pl  


Opublikowal:
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy