Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2007.09.28 g. 19:33

Domówka na Lubelskiej


29 września Komuna Otwock zaprasza do swojej nowej siedziby w pofabrycznej kamienicy przy ul. Lubelskiej 30/32 na Pradze Południe na organizowany wspólnie z naszymi sąsiadami maraton działań artystycznych.

 

Domówka – Lubelska 30/32
29.09.2007
start: godz. 18.00

 

 

 

 

18.00 – otwarcie „domówki” – Czarne Motyle [miejska muzyka ludowa]
zwiedzanie pracowni artystycznych na Lubelskiej z przewodnikiem [co pół godziny]
19.00 – Studium Teatralne, „Henryk Hamlet Hospital” [rezerwacja biletów: studiumteatralne@qdnet.pl]
19.00 – miejskie tańce ludowe [warsztaty teatru Scena Lubelska 30/32]
19.15 – instalacja/akcja Komuny Otwock
20.00 – pokaz filmu Krzysztofa Żwirblisa „Lubelska 30/32”
21.00 – koncerty: K.O.Z.M. i Bauagan Mistrzów
22.30 – afterparty, dj Szum

 

na miejscu bar
wstęp wolny [z wyjątkiem spektaklu „Henryk Hamlet Hospital”]

 

Kapela Czarne Motyle gra przedwojenne walce, tanga melancholijne, fokstroty, oberki, polki, sztajerki. Stara się zachować styl i klimat przedwojennej muzyki, którą wykonuje na autentycznych instrumentach. Zespół jest autorem oprawy muzycznej do spektaklu „Czarna Mańka- Królowa Przedmieścia”, który można obejrzeć w Teatrze Scena Lubelska 30/32.

 

Henryk Hamlet Hospital – spektakl Studium Teatralnego w reżyserii Piotra Borowskiego.
Historia toczy się w więziennym szpitalu psychiatrycznym. Lekarze mają ustalić poczytalność oskarżonego o morderstwo Henryka M. Jego ofiarą miał być jego ojczym i jednocześnie prezydent. Podejrzany podaje się za słynnego rosyjskiego choreografa Wacława Niżyńskiego i mówi, że zbrodni nie pamięta, nie jest jej świadomy. Rozpoczyna się terapia, w której lekarz każe personelowi medycznemu zmusić Henryka do odtworzenia wypadków.

 

Akcja Komuny Otwock: Zmory/Kolory/Dźwięki. KO połączy w filozoficzno-estetycznej opowieści dźwięk z kolorem i przypisze im filozoficzne kategorie. „Miksując" je w czasie akcji, pokażemy wzajemne mieszanie pojęć i odczuć.

 

Film Krzysztofa Żwirblisa „Lubelska 30/32”
Wyświetlany na zewnątrz budynku (jeśli pogoda pozwoli) film o kamienicy i jej mieszkańcach, a więc nie tylko o artystach, ale także, a może przede wszystkim, o ludziach mieszkających lub pracujących tu na co dzień. Członkowie Komuny Otwock nie są twórcami filmu, lecz jego równoprawnymi bohaterami. Chcemy, by film stał się elementem rozpoznania stanu duchowego kamienicy, ale też przyczynił się do wzajemnego poznania mieszkańców.

 

K.O.Z.M. to koncertowa wersja ilustracji muzycznej do ostatniego spektaklu KO „Przyszłość świata", który przybrał formę „musicalu". Disco-punkowe elektro idealnie nadaje się do ośmieszania idealistycznych terrorystów z lewej i prawej strony. Wątki muzyczne spektaklu okazały się na tyle nośne i atrakcyjne, że zaczęły funkcjonować jako samodzielny, dynamiczny i przebojowy [!] projekt muzyczny.

 

Bauagan Mistrzów został założony przez kontrabasistę Norbulla i początkowo zaistniał jako projekt skupiający zaprzyjaźnionych muzyków na dosyć luźne improwizacje w okolicach jazzu i hip-hopu. Po zdrowym okresie rozkwitu w przeróżnych klubach i składach, Bauagan stał się skrystalizowanym zespołem w stałym składzie osobowym. W obecnej formie Bauagan dojrzał do w pełni zaaranżowanych utworów rozczapierzonych stylistycznie między jazzem, muzyką klubową, ragga i współczesnym hip-hopem. Tą unikatową mieszankę nazwali "międzystyl". Zarówno muzycznie, jak i wokalnie bauaganiarze ciągle improwizują, bawiąc się dźwiękiem i żywą muzyką, płynącą wprost z ich duszy i porywając słuchaczy w krainy jeszcze wcześniej przez nikogo nieodkryte.




-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy