DOROŻKARNIA zaprasza w styczniu
6 stycznia (niedziela), godz. 19.00 – SCENA TEATRALNA DOROŻKARNI
KOLUMBOWIE TAŃCA. UWERTURA ŻYCIA – spektakl tańca współczesnego w wykonaniu uczestników projektu KOLUMBOWIE TAŃCA.
Spektakl jest efektem projektu tanecznego KOLUMBOWIE TAŃCA, realizowanego przez Fundację Centrum Tańca Współczesnego we współpracy ze Służewskim Domem Kultury. Projekt obejmował cykl warsztatów tańca klasycznego, tańca współczesnego i improwizacji tanecznej. Do udziału zaproszono gimnazjalistów, licealistów i studentów z terenu Mokotowa, mających jakiekolwiek doświadczenie taneczne.Warsztaty tańca klasycznego prowadził Karol Urbański – tancerz, choreograf i nauczyciel tańca związany z Teatrem Wielkim w Warszawie; taniec współczesny – Małgorzata Marcinkowska – pedagog, tancerka niezależna, wcześniej również związana z Teatrem Wielkim; warsztaty improwizacji – Zbigniew Czapski – tancerz Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. W pracach nad przygotowaniem spektaklu uczestniczył także Grzegorz Pańtak – tancerz, pedagog i choreograf związany z Kieleckim Teatrem Tańca.
Spektakl to opowieść o tym, w jaki sposób człowiek odkrywa siebie poprzez kontakt z własnym ciałem i ciałem innych ludzi i w jaki sposób ruch staje się językiem zdolnym wyrażać emocje i opowiadać historie. W spektaklu wykorzystano przede wszystkim
różne techniki tańca współczesnego.
12 stycznia (sobota) – RODZINNE WARSZTATY CERAMICZNE , godz. 10.00 – 12.30 – grupa dla początkujących, godz. 13.00 – 15.00 – grupa dla dorosłych.
13 stycznia ( niedziela), godz. 11.00 – 15.30 – WARSZTATY INTEGRACYJNE
19 stycznia (sobota) – WARSZTATY TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO – prowadzenie: Benoit le Gros z Togo, godz. 12.00 – 13.00 - warsztaty AFRO DANCE (warsztaty rodzinne dla początkujących), godz. 13.00 - 14.00 – warsztaty TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO Z ELEMENTAMI AFRO (dla średniozaawansowanych, od 14 lat)
26, 27 stycznia, godz. 20.00 – SCENA TEATRALNA DOROŻKARNI – spektakl muzyczny ŚREDNIE MIASTA w wykonaniu Studia Teatralnego Tomasza Zadróżnego
ŚREDNIE MIASTA (początkowo spektakl nosił tytuł Bądźcie pozdrowieni) to projekt widowiska muzycznego. Młodzi aktorzy Studia będą tworzyć spektakl z ważnych dla siebie piosenek
z repertuaru między innymi: Agnieszki Osieckiej, Piwnicy pod Baranami, Kabaretu Starszych Panów… Piosenki, autorskie teksty, etiudy aktorskie, stworzą wyjątkową artystyczną wypowiedź młodych twórców.
Młodzi artyści wierzą, że poprzez osobiste poruszenie tematów ich tęsknot, marzeń, niezgody na obojętność, uda im się także poruszyć widzów. Rzecz dzieje się w miejskiej knajpie, przed II Wojną Światową. Goście lokalu wolny czas wypełniają śpiewem i zabawą.
Widowisko z muzyką na żywo.
Tomasz Zadrożny – reżyser, pedagog. Akademia Teatralna w Warszawie, Akademia Praktyk Teatralnych "Gardzienice", Petersburga Akademia Teatralna, staże w Odin Teatret i Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards. W latach 2000-2004 pedagog i reżyser w Teatrze108. Autor artystycznych wypraw (Niemcy, Ukraina, Kazachstan, Kirgistan). Organizator warsztatów teatralnych: Warszawa, Kłodzko, Łódź, Kudowa Zdrój, Ashland (Wisconsin, USA). Założyciel i opiekun Studia Teatralnego. W Studio prowadzi trening aktorski.
30 stycznia (środa), godz. 12.00 – GALERIA DOROŻKARNI – wernisaż pokonkursowych wystaw plastycznych … ZA ANIOŁEM oraz PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM.
Dla każdego z nas Święta Bożego Narodzenia są szczególnym okresem w roku. W Dorożkarni także od początku działalności w szczególny sposób obchodzimy ten piękny czas i dlatego zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych na bożonarodzeniową szopkę oraz na anioła.
Konkurs na bożonarodzeniową szopkę jest organizowany po raz ósmy, na anioła po raz 7.
Konkurs na szopkę przebiega w dwóch kategoriach: 7-9 lat oraz 10-13 lat, w konkursie na anioła udział mogą wziąć dzieci i młodzież w czterech kategoriach wiekowych:
4-6 lat, 7-10 lat, 11-13 lat oraz 14-16 lat.
Konstruowanie szopek jest głęboko zakorzenione w polskiej tradycji obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Jest to zwyczaj o wiele starszy niż strojenie choinki.
Hasło tegorocznego konkursu na szopki PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM stanowiło inspirację do wykonania szopek innych niż wszystkie. Pragniemy, aby ten stary, polski zwyczaj był nadal żywy.
Anioły to piękne i tajemnicze duchy opiekuńcze, które przywiodły pasterzy do żłóbka.
Obydwa konkursy cieszą się dużą popularnością wśród uczestników, rokrocznie napływają prace z całej Polski, wykonane w różnych technikach: kolaże, rzeźby, płaskorzeźby i kompozycje przestrzenne wykonane w dowolnej technice plastycznej z dowolnych materiałów (papier, masa solna, plastelina, drewno, gips, glina i inne).
31 stycznia (czwartek), godz. 18.00 – URODZINY DOROŻKARNI
OSIEM lat temu, w 2000 r. Prezydent Miasta Warszawy dokonał oficjalnego otwarcia najmłodszego domu kultury w Warszawie – Ośrodka Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży DDK DOROŻKARNIA na Siekierkach.
Nie bez znaczenia jest też fakt, że wspomniane osiem lat działalności to kontynuacja wcześniejszych kilku lat aktywności popularnego niegdyś zespołu i stowarzyszenia Pantera przy starej Dorożkarni na ulicy Kątnej.
Z okazji urodzin grupy artystyczne Dorożkarni przygotowały niespodziankę dla swoich bliskich i jej bywalców. Podczas wieczoru zaproponują prezentację efektów swojej rocznej pracy. W jubileuszowym programie przedstawią fragmenty artystycznych przedsięwzięć, które w minionym roku w całości stanowiły repertuar Dorożkarni. Nie zabraknie też elementów specjalnie przygotowanych na tę ważną dla wszystkich młodych artystów okoliczność. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych i ceramicznych wykonanych przez dzieci z grup dorożkarniowych.
NA WSZYSTKIE IMPREZY (POZA WARSZTATAMI CERAMICZNYMI)
WSTĘP BEZPŁATNY!!!
DOROŻKARNIA
ul. Siekierkowska 28
tel.841 91 22, tel./fax 841 72 17
www.dorozkarnia.pl; biuro@dorozkarnia.pl