Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2008.01.29 g. 19:38

Walentynki Jazzowe 2008


Jazz Club Rynek zaprasza 9 lutego o godz. 20 na Walentynki Jazzowe 2008 „Jazz Ballads About Love”

 

Wystąpią :
Iza Zając – wokal
Jarosław Małys – fortepian
Maciej Strzelczyk – skrzypce


Iza Zając
Znana i ceniona wokalistka jazzowa. Znakomita improwizatorka, mistrzyni ellingtonowskich standardów i ballad, nadająca ton i klimat wykonywanym utworom.
Ulubienica muzycznego autorytetu i wytrawnego znawcy jazzu - Lecha Terpiłowskiego.
Edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na fortepianie, marząc o karierze pianistki.
W szkole średniej zainteresowała się wokalistyką jazzową i przez kolejne lata doskonaliła swój warsztat muzyczny w Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Swój styl jazzowy kształtowała pod wpływem Elli Fitzgerald, Sary Vaughan, Betty Carter i Dee Dee Bridgewate. Już podczas studiów zdobywała wyróżnienia na festiwalach
jazzowych: Złota Tarka Old Jazz Meeting, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Była gościem wielu festiwali m.in.: Jazz Festival Bratysława, Jazz Jamboree, Sopot Jazz Festiwal, Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce, Old Jazz Meeting.
Artystka nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
Z okazji jubileuszu stulecia urodzin Duke a Ellingtona wspólnie z zespołem znakomitych instrumentalistów nagrała autorską płytę „Iza Sings Duke”.
Kolejnym wydarzeniem fonograficznym była jej płyta „Piosenki dla Armstronga”. Album otrzymał nominację do nagrody „Fryderyka” w kategorii Jazzowy Album Roku, zaś artystka w kategorii Jazzowy Muzyk Roku.
W swoim repertuarze posiada także obszerny program z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów /Wasowski-Przybora / w opracowaniu jazzowym.
Występuje również na deskach Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie, gdzie gra główną rolę Grizabelli w słynnym musicalu Andrew Lloyd Webber’a „Koty”.
Jarosław Małys. Znakomity pianista, aranżer, prywatnie mąż artystki.
Maciej Strzelczyk. Jeden z najwybitniejszych wiolinistów jazzowych.
Lider wielu nagród, m.in.: II nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Hoeilart w Belgii. Znany ze współpracy z Włodzimierzem Nahornym, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko. Sześciokrotnie uznany w plebiscycie Jazz Forum za Najlepszego Skrzypka Jazzowego w Polsce. Otrzymał też dwukrotną nominację do Fryderyka w kategorii Muzyk Jazzowy Roku.


JAZZ CLUB RYNEK, SDK, Rynek Starego Miasta 2, tel. 022 831 23 75
 Agencja Koncertowa IKA ART.WOJCIECHOWSCY-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy