Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2008.05.20 g. 21:20

Instytut Teatralny zaprasza


W najbliższym tygodniu Instytut Teatralny zaprasza na:

 

■ Performatyka Warszawska/27.05.2008 (wtorek) g.18.00

 

Performanse Polityczne. Miasto – kapitał religii

 

Punktem wyjścia spotkania będzie myśl Waltera Benjamina wyrażona w eseju „Kapitalizm jako religia", że kapitalizm ma charakter religii kultu i odpowiada na potrzeby religijne. Jak każda religia, kapitalizm wytworzyć musiał swoje rytuały. Ich naturalnym środowiskiem jest przestrzeń miejska. Bazują one zatem na miejskich aktywnościach ludzi, przejmując je, zmieniając ich status i rangę, przekształcając w zgodzie z własnymi celami. Bartosz Frąckowiak podejmie takie zagadnienia, jak miejskie pielgrzymki do miejsc handlowego kultu, sakralność reklamy czy religijna ekstaza jako forma zabawy i rozrywki.

 

Prowadzenie: Bartosz Frąckowiak - dramaturg współpracujący z reżyserami młodego pokolenia: Wiktorem Rubinem i Agnieszką Olsten, kurator projektów teatralnych, kulturoznawca, członek zespołu „Krytyki Politycznej". Studiował na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii 'Artes Liberales'. Interesuje się nowymi i tradycyjnymi mediami, a także kulturą i filozofią miasta. Analizuje związki estetyki z polityką, a swoimi działaniami przełamuje szkodliwy rozdział teorii i praktyki, nauki i sztuki.

 

■  Teatralny HYDE PARK/26.05.2008 (poniedziałek) g. 19.00, klub Chłodna 25.

 HP - teatralna szara strefa

Wybierasz się do szkoły teatralnej?

Chcesz zostać aktorem? reżyserem? teatrologiem?

Masz mnóstwo pytań?

 

Studenci wszystkich kierunków Akademii Teatralnej w roli ekspertów dla kandydatów na AT

 

Teatralny Blender Klub Aktywnego Widza podzieli się z publicznością opiniami o tym, co warto
oglądać w warszawskich teatrach, a co ich zdaniem, nie bardzo. I dlaczego.

 

Improscena Michał Sufin i grupa impro-aktorów jak zwykle udowodnią, że dobry
teatr nie musi być wcale poważny

 

Koncert zespołu "Shame on you" (g. 21.00)

 

■ Teatralna Gra Miejska/31.05.2008 (sobota) g.14.30 – 17.00  – Odsłona 1: Andrzej Łapicki

 

Teatralna gra miejska to rodzaj zabawy – wycieczki śladami postaci teatralnych związanych z Warszawą. Wychodząc od konkretnych miejsc z topografii Warszawy, uczestnicy odkrywają warszawskie epizody z życia ciekawych teatralnych osobowości naszego miasta. Teatralne wędrówki po stolicy odsłaniają także zapomniane fakty z historii miasta i teatru.

Widzowie dostają odtwarzacz MP3 oraz kartę do gry. Korzystając z otrzymanych wskazówek, podążają trasą wyznaczoną przez wspomnienia Andrzeja Łapickiego – wybitnego aktora teatralnego i filmowego, długoletniego profesora Akademii Teatralnej.

 

(Aby wziąć udział w grze, należy wysłać sms pod numer telefonu: 508 137 900 lub 509 977 394).

 

Ponadto polecamy:

■ Spotkanie poświęcone Michelowi Leiris organizowane przez redakcję kwartalnika „Konteksty"/21.05.2008 (środa) g.20.00, Instytut Café

W spotkaniu wezmą udział: dr Zbigniew Benedyktowicz, dr hab. Dariusz Czaja, Jan Gondowicz, prof. Krzysztof Rutkowski, Tomasz Szerszeń

 

 -
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy