Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2008.10.25 g. 19:26

Koncert Zespołu COMA

9.11.2008

Coma

09 listopada 2008

Godzina rozpoczęcia koncertu: 19.00
Bilety w cenie: 35 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu


Zespół Coma powstał w czerwcu w 1998 roku z inicjatywy Dominika Witczaka.

 

Po wielu miesiącach poszukiwań ustala się stały skład zespołu:

 

  • Piotr Rogucki – wokal,
  • Marcin Kobza – gitara,
  • Dominik Witczak – gitara,
  • Rafał Matuszak – gitara,
  • Tomasz Stasiak – perkusja.

 

Zespół podpisał kontrakt fonograficzny i jesienią 2003 roku przystępuje do nagrania debiutanckiego albumu – Pierwsze wyjście z mroku. Płyta ukazuje się w maju 2004 i przynosi grupie wiele nagród.

 

COMA zostaje laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, grupa wygrywa Festiwal Rockowy Węgorzewo 2004. Ponadto zespół otrzymuje nagrodę dziennikarzy oraz nagrodę publiczności. Debiutancki album zostaje także nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku – rock. Druga płyta ukazuje się w maju 2006, pod tytułem „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” i już po tygodniu zajmuje I miejsce na oficjalnej liście sprzedaży.

 

Jesienią 2006 zespół rusza w pierwszą dużą trasę promocyjną, podczas której otrzymuje Złotą płytę. Album przynosi COMIE dwa kolejne Fryderyki – w kategoriach Grupa roku oraz Album rocku rock/metal.

 

Rok 2007 wiąże się dla grupy poza tym z kilkoma innymi ważnymi wydarzeniami koncertowymi: Coma supportuje Pearl Jam na koncercie w Chorzowie, a także występuje na Metal Hammer Festival w Spodku razem z grupą Tool. Obecnie - Hipertrofia

 

Jesteśmy w momencie premiery, trzeciego albumu grupy. Niedawno COMĘ opuścił wieloletni współpracownik, perkusista Tomek Stasiak. Miejsce za bębnami zajął Adam Marszałkowski.

 

Obszerny, dwupłytowy album „Hipertrofia“ zrodził się podczas dwutygodniowego jesiennego wyjazdu do Jaworek. W zaciszu górskim podczas codziennych prób powstało 90 procent materiału na nowy album. Potem przez cały rok trwało dopracowywanie kompozycji i tekstów oraz nagrania – produkcją płyty zajął się Tomek ZED Zalewski, na co dzień realizator dźwięku podczas tras koncertowych COMY. Płyta jest przykładem rzadko obecnie uprawianego gatunku koncept-albumu, gdzie cały materiał podporządkowany jest zgłębianiu jednego zagadnienia, którym w tym wypadku jest życie ludzkie, jako szeroko pojęta wola istnienia – od poczęcia aż do śmierci.

 

 Pierwszy utwór z nowej płyty - „Zero osiem wojna“ - trafił już do stacji radiowych. W listopadzie COMA wyrusza w trasę koncertową promującą nowy album.

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy