Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2008.10.29 g. 14:44

Świetliki w Hard Rock Cafe


Hard Rock Cafe zaprasza na koncert z cyklu Pepsi Rocks
 

04.11.2008 (wtorek), godz.21.30
 

wystąpią czołowi przedstawiciele nurtu muzyki alternatywnej/poezji śpiewanej ŚWIETLIKI
jako support wystąpi  Paulina Bisztyga
 

 

bilety: 25/30 zł
 

 

Świetliki – polska grupa muzyczna powstała w Krakowie w październiku 1992, zaliczana do nurtu muzyki alternatywnej i poezji śpiewanej.
Wokalistą zespołu jest, posługujący się charakterystyczną manierą melorecytacji, poeta Marcin Świetlicki, który założył go wspólnie z muzykami krakowskiego zespołu Trupa Wertera Utrata. Świetliki wykonują utwory m.in. z tekstami jego autorstwa. Współliderami zespołu są Świetlicki i Grzegorz Dyduch.

 

Pierwszy album pt. "Ogród koncentracyjny", nagrany w 1993 dla niezależnej krakowskiej wytwórni Music Corner, wzbudził spore zainteresowanie publiczności oraz mediów i przyniósł grupie w roku następnym zaproszenie na festiwal w Opolu. Druga płyta pt. "Cacy cacy fleischmaschine" otrzymała w roku 1996 dwie nominacje do nagrody Fryderyka w kategoriach muzyka alternatywna i poezja śpiewana. W 1999 Świetliki nagrały  trzecią płyte pt. "Perły przed wieprze". W 2001 roku Świetliki zmieniły wytwórnię, i nagrały kolejne dwa albumy: "Złe misie" (z gościnnym udziałem Kasi Nosowskiej i Lecha Janerki) oraz Las Putas Melancólicas (z udziałem Bogusława Lindy, 2005).

 

Przez 15 lat swojego istnienia Świetliki utrwaliły własny niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu,a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. nagrody Kościelskich.
 

Skład zespołu:
Marcin Świetlicki - wokal
Grzegorz Dyduch - gitara basowa, kontrabas
Artur Gasik - gitara, instrumenty klawiszowe
Marek Piotrowicz - instrumenty perkusyjne
Tomasz Radziszewski - gitara elektryczna
 

www.swietliki.art.pl
 

Paulina Bisztyga - urodzona w 1978 r. pisze, maluje, śpiewa, komponuje. Aktualnie jest świeżo upieczoną magister historii sztuki UJ.
Debiutowała wierszami w 1993 roku na łamach Gazety Krakowskiej. W 1995 roku wydała tomik poezji pt. "Nie nazywaj mnie mrokiem". W 1998 r. ukazał się jej drugi tomik zatytułowany Nie zdążysz się przestraszyć mój przyjacielu.

 

W 1998 i 1999 roku zdobyła nagrody na Festiwalu FAMA w Świnoujściu. W 1999 r. Paulina Bisztyga zajęła II miejsce na 35. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie za utwór "Nie ma co się bać". W 2000 r. zadebiutowała płytą pod tym samym tytułem. Jest autorką tekstów piosenek, do których współtworzyła muzykę wraz z Romanem Ślazykiem.
Ubiegły rok przyniósł Paulinie kolejne wyróżnienie - została pierwszą laureatką stypendium imienia Marka Grechuty, przyznawanego najbardziej obiecującym spośród młodych artystów występujących na Studenckim Festiwalu Piosenki.

 

W swej twórczości Paulina czerpie inspirację z wielu dziedzin sztuki, łącząc różne formy działalności twórczej a przy tym nie podlegając aktualnym modom, konsekwentnie podążając własną drogą artystyczną.
 
www.paulinabisztyga.com -
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy