Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2008.11.04 g. 22:05

New Model Army w Hard Rock Cafe


Hard Rock Cafe zaprasza na koncert z cyklu Pepsi Rocks
 

11.11.2008 (wtorek),  godz.21.30

wystąpi legenda rocka NEW MODEL ARMY !!!
 
bilety: 50/60 zł 
 

 

NEW MODEL ARMY
 
Grupa wywodzi się z nurtu nowofalowego, jednak przez lata istnienia eksperymentowała z różnymi stylami muzycznymi. Ich muzyka określana jest jako wojownicza, silna i gniewna, jednak w ich repertuarze można także znaleźć bardziej subtelne i ciche brzmienia.
 

New Model Army powstała w 1980 roku w Bradford. Źródłem nazwy stała się XVII-wieczna armia sir Olivera Cromwella. Skład NMA zmieniał się co prawda wielokrotnie, jednak formacją niezmiennie od dwudziestu ośmiu lat dowodzi jeden z jej założycieli - Justin Sullivan. Teksty pisane przez Sullivana dotykają trudnych zagadnień jak humanitaryzm, religia, można w nich odnaleźć silne zaangażowanie polityczne - NMA przez lata pozostawała głosem brytyjskiej klasy robotniczej, prezentowała lewicowe poglądy, negowała rządy Margharet Tatcher, później występowała przeciw amerykańskiemu imperializmowi. W 1985 roku muzycy z Bradford podpisali kontrakt z EMI Records. Dzięki temu grupa mogła wynająć studio na dłuższy okres czasu, co zaowocowało świetnym albumem No Rest For The Wicked.
 

Dotychczasową dyskografię Anglików zamyka album High (ich dziesiąty studyjny longplay, ukazał się w 2007 roku), w którym formacja potwierdza swój wyjątkowy dar pisania rockowych hymnów. W zestawie nie brakuje też niespodzianek, jak choćby punkowy pastisz Sweet Dreams (Are Made Of This) z repertuaru Eurythmics w nagraniu Bloodsports.

 -
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy