Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2009.04.08 g. 10:28

Pokaz filmu Rumba

Prezentuje Dyskusyjny Klub Filmowy Celuloid
Główni bohaterowie to nauczyciele w podmiejskiej szkole tańca. Oboje pasjonują się tańcem latynoamerykańskim i co weekend biorą udział w konkursach, na których zdobywają kolejne trofea

 

23 kwietnia o godz. 19:30 Muzeum Etnograficzne w Warszawie wypełnią taneczne latynoamerykańskie rytmy! Dyskusyjny Klub Filmowy Celuloid przygotował dla Was seans znakomitego filmu pt. „Rumba”. Jednak film jest warty uwagi nie tylko ze względu na muzykę. To głęboka historia dwojga ludzi, dla których taniec jest równie ważny jak codzienny posiłek. Niestety, okoliczności sprawiają, że ich życie zmienia się diametralnie.

 

Główni bohaterowie to nauczyciele w podmiejskiej szkole tańca. Oboje pasjonują się tańcem latynoamerykańskim i co weekend biorą udział w konkursach, na których zdobywają kolejne trofea. Aż do dnia gdy zdarzy się wypadek, w którym Fiona traci nogę, a Dom pamięć. Ich życie staje się serią bolesnych upadków. Zostają pozbawieni wszystkiego - pracy, domu, pasji...ale nie miłości. Pokaz poprzedzony będzie prelekcją grupy ekspertów w dziedzinie socjologii i filozofii, jak również ludzi sztuki i kultury.

 

Pokaz filmowy poprzedzi powitanie gości specjalnych, znakomita prelekcja grupy ekspertów w dziedzinie socjologii i filozofii oraz kultury i sztuki. Po zakończeniu filmu czeka na Was porywająca dyskusja o głównej problematyce filmu. Oprócz tego, zapraszamy Was na smaczny poczęstunek oraz wiele innych, bardzo zaskakujących, atrakcji!

 

 • Gdzie?
  Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1 (sala projekcyjna)

 • Kiedy?
  23 kwietnia 2009 r. godz. 19.30

 • Za ile?
  5 zł.

 • Czy warto?
  Oczywiście!!!

 

Po pokazie zapraszamy na emocjonującą dyskusję na temat poruszonych przez film problemów.

 

Dyskusyjny Klub Filmowy "Celuloid", działa pod patronatem Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Celuloid jest klubem, działającym na zasadach non-profit, a jego celem jest szerzenie szeroko pojętej kultury filmowej w jej najbardziej klasycznej formie - a więc poprzez prelekcje i pokazy na standardowej taśmie 35mm, zakończonej zażartą dyskusją.

 

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy