Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2009.06.16 g. 20:07

15. Festiwal Filmowy i Artystyczny Lato Filmów już w lipcu!


W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 5 - 12 lipca w Warszawie. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć ponad 200 filmów w kilkunastu cyklach. Już po raz drugi odbędzie się Script Forum, branżowa konferencja scenariopisarska. Jubileuszowa edycja Lata Filmów upłynie pod znakiem kinematografii azjatyckiej.

 

W programie 15. Festiwalu Lata Filmów znajdą się m.in.:

Konkurs na Film z Najlepszym Scenariuszem - filmy wyselekcjonowane przez Radę Programową Festiwalu spośród zgłoszonych na festiwal i nagrodzonych na najważniejszych przeglądach na świecie.

Panorama kina światowego - zaprezentujemy najnowsze produkcje wyróżnione na międzynarodowych festiwalach.
100 lat polskiego scenariusza - w związku z obchodzonym w 2009 roku stuleciem polskiej kinematografii zaprezentowanych zostanie 10 polskich filmów z najlepszym scenariuszem.

Pióro Mistrza – w tym roku za swoja twórczość scenariuszową nagrodę otrzyma Krzysztof Zanussi, Pióro Mistrza powędruje do jego rąk dzień po jego 70-tych urodzinach. Ponad to odbędzie się prezentacja dorobku wybitnego polskiego scenarzysty.

Japońska Nowa Fala - filmy przełomu lat 60. i 70. twórców takich jak Oshima, Shinoda czy Yoshida.
Współczesne kino japońskie - wybrane filmy z ostatnich lat kinematografii Japonii. Wśród wyselekcjonowanych obrazów pojawią się m.in. Toyoda Toshiaki, Shiota Akihiko, czy Izutsu Kazuyuki.

Przegląd kinematografii Korei Południowej - twórczość filmowców złotej ery kina Korei Południowej, jednego z najciekawszych zakątków na filmowej mapie świata.

Doc TV - Rudolph Herzog - przegląd twórczości Rudolpha Herzoga, niemieckiego twórcy młodego pokolenia. Herzog od wielu lat realizuje dokumenty na zlecenie największych i najbardziej prestiżowych telewizji w Europie (m.in. BBC) i w USA.

Wampiry i demony - pasmo filmów hiszpańskich

 

Konkursy Kina Niezależnego oraz Etiud Studenckich

 

A ponadto koncerty, debaty (Cykl dyskusji o Wolności), wystawa fotografii – 100 lat polskiego filmu oraz Script Forum (7-11 lipca).

Kina festiwalowe: Luna, Rejs, Kultura, Alchemia i Iluzjon

bilety na festiwal w cenie 5 zł-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy