Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2009.06.16 g. 20:12

Seks Radykalny w Komunie Otwock


Komuna Otwock zaprasza na czwarte, ostatnie spotkanie z cyklu "Polityka radykalna - laboratorium komunikacji społecznej".

Seks radykalny? Czy to jeszcze możliwe?
dyskusja + prezentacja prac Jacqueline Livingston

 

 

 

 

 

 

W dyskusji udział wezmą:
Anna Laszuk
– dziennikarka, radio TOK FM;
Agnieszka Weseli – historyczka seksualności i działaczka queer;
Anna Wołosik - historyczka, trenerka, aktywistka społeczna, prezeska stowarzyszenia "W stronę dziewcząt";
dr Michał Herer - filozof, UW

 

Pomysł i prowadzenie: Ewa Majewska

 

20 czerwca, sobota, g. 18
Lubelska 30/32, wstęp wolny

 

W społeczeństwie mocno zdefiniowanym ortodoksyjnym  myśleniem religijnym samo słowo „seks” być może brzmi radykalnie. Obcowanie płciowe, prokreacja, poczęcie, tworzenie życia – to jest słownik, którym zwykły się posługiwać nasze elity polityczne, a nawet coraz częściej media. Z drugiej strony – kultura masowa w swoisty sposób kontynuująca specyficznie pojętą „rewolucję seksualną” obliguje nas do wyznawania określonej wersji hedonizmu – „używania” seksu tak, jak używa się gimnastyki, niemniej – w dość ściśle określony, znormalizowany sposób. Czy w seksie jest jeszcze coś oprócz świętości lub healthy sex life? Jak otrząsnąć się z ultrakonserwatywnej drzemki? Jak zarządzanie seksualnością determinuje nasze rozumienie tego tematu?  Czy myślimy o nim w kategoriach zakazu, zarządzania czy może dominacji męskiej? Jak wyjść poza heteronormatywność?  Te i inne pytania zadamy sobie podczas spotkania; obejrzymy również prace amerykańskiej artystki Jacqueline Livingston, której wystawa "Album  rodzinny. Przestrzenie intymności" została zaprezentowana w gdańskim Pałacu Opatów.
--

Jacqueline Livingston – fotografka amerykańska od lat 60.tych fotografująca swoją rodzinę i bliskich. W latach 70. niektóre jej prace, w tym – zdjęcia dzieci – uznano za pornografię. Choć żaden sąd nie wydał na nią wyroku skazującego, uznano ją za skandalistkę i zwolniono z Cornell University. Jej fotografie, perspektywa, z jakiej ogląda bliskich, inspiracje Reichem, do którego krytyki faszyzmu nawiązuje, również będą punktem odniesienia dla naszej dyskusji.

 

--
www.komunaotwock.pl-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy