Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2009.06.23 g. 23:14

HaiHa 022

Finał przeglądu warszawskiej niezależnej sceny Hip-Hop

Już w najbliższy piątek (26 czerwca) w warszawskim klubie The Fresh odbędzie się wielki finał przeglądu warszawskiej niezależnej sceny Hip-Hop - HaiHa 022.


 
"HaiHa 022" to cykliczna impreza, której historia sięga roku 2002. Na przestrzeni 7 lat, podczas niezliczonej liczby koncertów, swoje dokonania zaprezentowało wiele zespołów działających na warszawskiej scenie Hip-Hop. "HaiHa 022" jest połączeniem przeglądu warszawskiej sceny oraz konkursu. Każda edycja składa się serii koncertów eliminacyjnych oraz imprezy finałowej.

 
 
Na aktualną edycję złożyły się trzy imprezy eliminacyjne oraz wielki finał. Na scenie zaprezentowało się 30 zespołów z województwa mazowieckiego, z czego 10 najlepszych zostało zakwalifikowanych do finału. Ponadto gościem specjalnym finału będzie holenderski raper Mystic Xperienz, który specjalnie na koncert przyleci prosto z Rotterdamu.

 

Na zwycięzców "HaiHa 022" czekają atrakcyjne nagrody min. możliwość rejestracji 3 utworów wraz z mixem i masteringiem w eReM Studio, w którym powstały ostatnio takie produkcje jak: Eldo "Nie pytaj o nią", Molesta/Ewenement "Molesta + kumple", Zagmadfany "The Dobrze", Proceente "T.O.A.S.T. Mixtape" czy Hemp Gru "Droga".

 

WIELKI FINAŁ HAIHA 022
Niezależna Scena Hip-Hop  

26 CZERWCA (piątek) start 20:00 
 
 

 • THE FRESH
  Warszawa,
  Wawelska 5

   
  bilety: 10 PLN 
   

  Zagra 10 zespołów wyłonionych w eliminacjach. 

 
 
Gość specjalny MYSTIC XPERIENZ z Holandii

 
 
Koncerty:

 

 • BIAŁY/ZBYLU
 • DWÓCH WARSZAWIAKÓW
 • KLASIIK
 • KWADRATURA KOŁA
 • MŁODZIAK
 • OCB
 • ODDECH MIASTA
 • POLAR/CZUPRYNA
 • SOLAR/BIAŁAS
 • ??? (zwycięzca głosowania publiczności) 

 
 
Prowadzenie imprezy

 

 • THEODOR

 • gramofony
  DJ KRZYWE PALCE

 
 
 

MYSTIC XPERIENZ

 

32-letni raper urodzony na Arubie, niewielkiej wysepce na Morzu Karaibskim, od lat mieszkający w Rotterdamie w Holandii Zaczynał od pisania tekstów wspólnie z lokalnymi rotterdamskimi raperami: Flame'em, Chill'em oraz Eject'em (Dominators of Freestyle).
 
 

W 1996 roku Mystic został członkiem znanej rotterdamskiej grupy o nazwie Draztik Measurez. Rozgłos przyniósł im ich pierwszy poważny występ w 1998 roku na International Break-Dance Event odbywającym się w Rotterdamie. W 2002 roku ? u progu miedzynarodowej kariery - grupa rozpadła się. Zapoczątkowało to prace nad solowym albumem Mystic'a, który wkrótce (w 2003 r.) wypuścił swój pierwszy singiel (wydany na vinylu) pt. Theory And Practise. Odbił się on szerokim echem nie tylko w Holandii ale również we Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Zaowocowało to niezliczoną ilością koncertów podczas których Mystic gościł na scenach wielu klubów i festiwali zarówno w Holandii jak i poza nią. Występował na jednej scenie z takimi ikonami hip-hopu jak m.in. Gangstarr, Xzibit czy Brand Nubian.
 
 

Twórczość Mystic'a najlepiej określają słowa z jego nadchodzącej płyty o tytule Trinitials: "(...)this is real hip-hop, with the higher meaning(...)". Mystic czuje się następcą superbohaterów "Złotej Ery" hip-hopu a mianowicie N.W.A.:  Dr. Dre., Ice Cube, MC Ren, Eazy E, the Arabian Prince, D.O.C & DJ Yella. Jednak jego inspiracje sięgają znacznie głębiej. Oprócz otaczającego go zewsząd hip-hopu, czerpie natchnienie z różnych form sztuki dodając do tego nutę świadomości społecznej czerpanej z rozmyślań Boba Marley'a i aktywizmu Jah RastaFari oraz KRS One'a. Jak sam Mystic mówi: "Inspiruje mnie nie tylko kultura hip-hop, ale ogólnie każda inna dobra sztuka oraz przekaz wynikający z jej oryginalności i szczerości". 
 
 

Pozytywne podejście i naturalna charyzma w połączeniu ze stylowym flow i umiejętnościami technicznymi Mystic'a sprawia, że jego koncerty to niezapomniane show pełne energii i prawdziwego, szczerego, dobrego rapu.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy