Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2009.08.29 g. 13:49

Dorożkarnia we wrześniu


DOM KULTURY DOROŻKARNIA

ul. Siekierkowska 28, tel/fax: 841 91 22, 00-709 Warszawa

 

www.dorozkarnia.pl; e-mail: biuro@dorozkarnia.pl

 

zaprasza we wrześniu

 

6 września (niedziela) – DZIEŃ OTWARTY – DZIECIĘCA STOLICA BIS

 

DZIECIĘCA STOLICA BIS  czyli DZIEŃ OTWARTY odbędzie się na placu przed budynkiem Dorożkarni (o ile pogoda dopisze). Od godziny 16.00 będzie można porozmawiać z instruktorami na temat zajęć, poznać ofertę kulturalną Dorożkarni na sezon 2009/2010 i zapisać się na zajęcia.

 

W programie DZIECIĘCEJ STOLICY BIS znajdą się także prezentacje grup dorożkarniowych:

godz. 16.00

§        zapisy dla przedszkolaków do grup: PUCHATKI, DZIOBAKI, PASZCZAKI;

§        zapisy dla dzieci ze szkół podstawowych do: Grupy Tanecznej BOMble, Pracowni Teatralnej ZAKRĘT, Studia Filmów Animowanych ANIMA, Grupy Tańca Ulicznego Break Dance, Pracowni Grafiki Komputerowej MYSZY    SZALONE, Netmania, Zespołu Wokalnego DOM;

§         prezentacja clipów najmłodszych grup.

 

godz. 17.00

§        koncert grup młodzieżowych:  Zespołu Wokalnego DOM, Grupy Tańca Nowoczesnego SWITCH, Grupy Tańca Nowoczesnego STEP, Grupy Tańca Nowoczesnego EXCEED, Studia Piosenki TŁOCZNIA DŹWIĘKÓW, Teatr Tańca TEST, Teatr Tańca FLEX, Teatru FIAKIER, Pracowni Teatralnej GALOP, Grupy Tańca Ulicznego KINGZ OF WARSZAW, Teatru ZAMIAST.

§        eliminacje dla gimnazjalistów, licealistów i studentów do grup: Pracowni Teatralnej GALOP, Studia Piosenki TŁOCZNIA DŹWIĘKÓW, Pracowni Filmowej FILMOWA DOROŻKA, Grupy Tańca Nowoczesnego DROP’s, Grupy Tańca Nowoczesnego STEP, Teatru Tańca TEST, Grupy Tańca Nowoczesnego SWITCH, Teatru Tańca FLEX, Grupy Tańca Nowoczesnego STUDIO EXCEED, Grupy Tańca Nowoczesnego EXCEED;

§        prezentacja clipów starszych grup.

 

 

Przez cały dzień zapraszamy na wystawę prac Pracowni Grafiki Komputerowej MYSZY SZALONE.    

                                                                

 

13 września (niedziela) – WARSZTATY AFRO DANCE – prowadzenie Benoit le Gros z Togo.

w godz. 11.00 – 12.00 – AFRO DANCE – (warsztaty rodzinne – dla dzieci i rodziców - grupa dla początkujących)

w godz. 12.00 - 13.00 – AFRO DANCE  (dla średnio-zaawansowanych od lat 14)

godz. 13.00 – 14.00 – TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ELEMENTAMI TAŃCA AFRO

(grupa dla zaawansowanych od lat 14)

PROSIMY O PRZYGOTOWANIE STROJU DO ĆWICZEŃ I OBUWIA NA ZMIANĘ!

WSTĘP WOLNY – ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ ILOŚĆ MIEJSC OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY!

NA WARSZTATY RODZINNE ZAPRASZAMY WYŁĄCZNIE o godz. 11.00

Benoit le Gros pochodzi z Togo. W Dorożkarni pojawił się blisko 3 lata temu. Wówczas po polsku niewiele mówił i niewiele rozumiał. Ale chciał zarazić innych tańcem afrykańskim i realizować swoje pasje taneczne i doświadczenie choreografa.

Początkowo Benoit prowadził zajęcia dla jednej grupy, ale zainteresowanie było tak ogromne, że w tej chwili warsztaty odbywają się już w trzech grupach:

- warsztaty rodzinne,

- warsztaty dla średniozaawansowanych, od lat 14,

- dla zaawansowanych.

 

 Szczególnym wyzwaniem są dla niego warsztaty rodzinne, bo na zajęcia przychodzą nawet rodzice z trzylatkami. Benoit pomyślał, że maluchy na pewno nie wytrzymają 60 minut intensywnych zajęć, więc podzielił je na części i urozmaicił różnymi elementami.

 

„Nie zaczynamy od razu tańczyć. Najpierw przygotowujemy swoje ciało do tańca wykonując proste ćwiczenia, słuchamy muzyki, słuchamy rytmu i dopiero po kilku minutach stawiamy pierwsze kroki.” Tańczyć może każdy, nawet ten, komu wydaje się, że nie ma poczucia rytmu, nie czuje tempa. Tutaj tempo wyklaszczemy, wytupiemy, wyśpiewamy (wyłącznie po afrykańsku). A dzieci – twierdzi Benoit – bardzo szybko łapią, o co chodzi. Stali bywalcy przerwy w warsztatach wykorzystują na rozmowy z Togijczykiem, chcą dowiedzieć się wszystkiego, co Benoit robi w Polsce, jak jest a Afryce, czy lubi zimę. Czasem narzekająJ, że ich bardzo zmęczył, że jest gorąco, a wówczas Benoit odpowiada, że to bardzo dobrze, bo w Afryce tak właśnie gorąco jest.

 

Tańcom towarzyszy muzyka etniczna z Togo, Mali, Gwinei czy Senegalu, taka prawdziwie afrykańska, prosto z dżungli. Każde warsztaty kończy burza oklasków dla prowadzącego.

                                                              

19 września (sobota), godz. 10.00 – 12.30 – RODZINNE WARSZTATY CERAMICZNE

 

Ideą zajęć jest stworzenie jednego, rodzinnego dzieła – dzieci tworzą je ze swoimi rodzicami, rodzice z dziećmi. Niewtajemniczonym prowadzący pokazuje techniki i zawsze służy radą, ale nigdy nie narzuca tematu. Koncepcję trzeba wypracować metodą rodzinnej burzy mózgów i gdy czas mija niepostrzeżenie, małe i duże paluszki wyczarowują prześliczne kubeczki, koraliki, broszki… Wykonane przedmioty muszą być jeszcze wysuszone i wstępnie wypalone. Na kolejnych zajęciach rodzice i dzieci barwią je kolorowymi szkliwami, by potem znów włożyć je do pieca. A gotowe prace można zabrać do domu – są one dowodem talentu rodziców i ich pociech.

 

 

19, 20 września, godz. 11.00 – 15.00 – Stowarzyszenie TEATRALNA CHATA – warsztaty INTERPRETACJA TEKSTU

 

Warsztat jest przeznaczony dla młodzieży zajmującej się recytacją i teatrem. Celem spotkań będzie edukacja młodzieży w zakresie recytowania tekstów na scenie,  przygotowanie do konkursów recytatorskich, ale też do aktorstwa.

 

Projekt realizowany w cyklu MOKOTOWSKIE POGRANICZA TEATRU.

 

MOKOTOWSKIE POGRANICZA TEATRU – to cykl artystycznych spotkań – warsztatów dla młodzieży. Poszczególne sesje dotyczą coraz to innych gatunków sztuki przedstawiania. Poprowadzą je mistrzowie poszczególnych specjalizacji. Pracować będziemy przez dwa dni weekendu. Każde spotkanie będzie podzielone na dwie części. Pierwszego dnia (sobota), uczestnicy będą poznawać technikę pracy artystów. Zdobędą nowe umiejętności. Drugiego dnia (niedziela) odbędzie się twórcza praca nad krótkim pokazem, oraz wieczorna jego prezentacja dla szerszej widowni.

 

UDZIAŁ W WARSZTATACH BEZPŁATNY!

obowiązują zapisy e-mail: info@studioteatralne.pl

 

 

20 września (niedziela) – MOKOTOWSKIE POŻEGNANIE LATA Impreza plenerowa Urzędu Dzielnicy Mokotów – Skwer Zgrupowania AK GRANAT

 

20 września (niedziela), godz. 19.00 – widowisko muzyczne POCZEKALNIA przygotowane przez Stowarzyszenie TEATRALNA CHATA w reżyserii Tomasza Zadróżnego

 

 Stowarzyszenie Teatralna Chata założyli i tworzą młodzi aktorzy Studia Teatralnego. To oni są realizatorami nowego projektu – Poczekalnia. Wybrali piosenki z repertuaru Agnieszki Osieckiej, Grzegorza Turnaua, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty, Kabaretu Starszych Panów. Pod okiem profesjonalnych pedagogów uczyli się śpiewu i interpretacji wybranych piosenek. Tak, aby mogli przekazać treść piosenek, oraz własne emocje, myśli, własną wrażliwość, własny światopogląd.

 

Do pracy nad widowiskiem została zaproszona: aktorka Teatru Narodowego i Teatru Starego w Krakowie – Pani Beata Fudalej, pedagog tańca z Akademii Teatralnej – Pani Katarzyna Małolepsza, pedagog Szkoły Muzycznej na ul. Bednarskiej – Pani Małgorzata Kustosz oraz profesjonalna grupa muzyków.

 

Fabuła widowiska: Rzecz dzieje się w dworcowej poczekalni. Zebrani podróżni oczekują na swoje pociągi. Czekając na odjazd zaczynają poznawać się wzajemnie. Poprzez piosenki poznamy życia i perypetie poszczególnych podróżnych.

 

 

24 września (czwartek), godz. 19.00 – Teatr FIAKIER oraz Pracownia Teatralna GALOP WIECZÓR MINIATUR: PINTER/WITKACY: GDZIE JESTEŚ? oraz FIRMA PORTRETOWA

 

Dworzec Victoria Harolda Pintera to historia człowieka, taksówkarza zdanego na siebie w przestrzeni wielkiego miasta, który ulega rozkojarzeniu umysłowemu w trakcie rozmów z dyspozytorem. Dworzec Victoria to studium walki z samotnością, próba przeciwstawienia się systemowi zdalnego kierowania i manipulacji zagubionym w wielkim mieście człowiekiem.

 

Firma portretowa to teatralna zabawa inspirowana twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza, dająca możliwość aktorskiego wyżycia oraz stworzenia ciekawych witkacowskich typów, zagubionych między realnością a snem.

                                        

                                         

 

NA WSZYSTKIE IMPREZY (POZA WARSZTATAMI CERAMICZNYMI)

WSTĘP BEZPŁATNY!!!



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy