Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2010.06.24 g. 10:55

Sztuka ulicy przyjdzie do Ciebie po raz osiemnasty

Wczoraj w południe w klubokawiarni "Grawitacja" odbyła się konferencja dotycząca nadchodzącego festiwalu "Sztuka ulicy". Podczas spotkania organizatorzy wydarzenia przedstawili program imprezy.

W tym roku odbędzie się już osiemnasta edycja festiwalu. Przez pięć dni lipca (2-6 lipca), pośród zwykłych wydarzeń dnia codziennego, w wybranych lokalizacjach Warszawy odbędą się widowiska szczególne. Zaaranżowane, przekazane w formie teatru, tańca, instalacji. Zabrzmi muzyka, a niekiedy w zupełnej ciszy artyści wniosą przekazy, ożywią refleksją, rozbawią, przeniosą do świata baśni.

 

Ponad 30 nietuzinkowych projektów w wykonaniu grup z Francji, Włoch, Niemiec, Belgii, Rosji i Polski. 17 prezentacji artystów zagranicznych i 14 polskich będzie można zobaczyć m.in. przy stacji Metra Słodowiec, Rynku Nowego Miasta, w Parku Agrykola, Parku Świętokrzyskim, czy przy Pałacu Kultury i Nauki. Wielka różnorodność tematyki widowisk ma na celu intensywne zabarwienie obrazu powszedniości, skłonienie do przemyśleń, zachwyci bądź wprowadzi w konkluzje. Alternatywną drogą teatr dociera do widza, nawiązuje kontakt z publicznością rozważając kwestie nie banalne a dotyczące ludzkiej egzystencji. W sztuce ulicy nie powinno zabraknąć improwizacji, zdumienia, podziwu i przede wszystkim dobrej zabawy. Dla fanów kina natomiast, każdego dnia festiwalu zaplanowano spotkanie z filmem.

 

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu www.sztukaulicy.plOpublikowal: Mateusz Romian
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy