Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2010.08.09 g. 21:19

Koncerty z koksem w Łazienkach


Niezwykły koncert Morion Trio w najbliższy czwartek w warszawskich Łazienkach Królewskich.

Koncerty z koksem ożywiły wizerunek Łazienek Królewskich. Organizowane przez Fundację Sztuki Niegłupiej, w wyjątkowym otoczeniu Teatru na Wyspie, prezentują najnowsze i najciekawsze zjawiska muzyczne w Polsce.

Jako ostatni z cyklu w najbliższy czwartek, 12.08 o godz. 21:00 wystąpi tercet akordeonowy Motion Trio.

 

 

Motion Trio to polskie trio akordeonowe założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza – lidera i autora większości kompozycji. Zespół, prawdziwy ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym, wykorzystuje w swej twórczości wszelkie zalety i możliwości brzmieniowe akordeonu. Ich koncerty to muzyczne spektakle pełne akcji i dramaturgii.

 

Muzycy współpracowali m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Michaelem Nymanem, Bobbym McFerrinem, Tomaszem Stańką, Michałem Urbaniakiem czy Trilokiem Gurtu. W styczniu 2008 wystąpili z entuzjastycznie przyjętym koncertem w nowojorskiej Carnegie Hall. We wrześniu 2009 nagrali płytę z Michaelem Nymanem, na której znalazły się najsłynniejsze kompozycje Nymana w aranżacjach Janusza Wojtarowicza.

 

„Trio polskich akordeonistów drwi z wszelkich przyzwyczajeń i tradycyjnego sposobu gry na akordeonie, przenosi instrument w przyszłość bez jakichkolwiek efektów elektronicznych”.
„Le Monde”

 

Skład zespołu:


  • Janusz Wojtarowicz

  • Paweł Baranek

  • Marcin Gałażyn

 

Motion Trio gra na akordeonach Pigini Sirius Millenium, ufundowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji: www.motiontrio.com, www.myspace.com/motiontrio

 

Koncert, podobnie jak pozostałe, poprowadzi inicjatorka cyklu Anna Grzeszczuk – Gałązka. Natomiast już pod koniec sierpnia, w ramach Entree Piosenki Niegłupiej, wystąpią kolejno Waglewski&Pospieszalski (27.08), Paris Tetris (28.08) oraz Bogdan Holownia z koncertem jazzowym (29.08).

 

Bilety:
BiFF – 39 zł do nabycia na eBilet.pl i na miejscu na godzinę przed koncertem
Partner: Łazienki Królewskie

 

Ideą Koncertów z koksem jest prezentacja najciekawszych zjawisk muzycznych ostatnich lat oraz zderzenie klasycznej architektury parku z nowoczesnym brzmieniem. Nazwę cyklu można interpretować różnie, choć wytłumaczenie jest proste – nawiązuje ona do koksowników, które bardzo by się przydały podczas chłodniejszych letnich nocy. Na razie wysoką temperaturę zapewnia sama muzyka.

 

KONCERTY Z KOKSEM to kolejny projekt realizowany w tym roku przez Fundację Sztuki Niegłupiej – po Stacji Nadawczej 6/10, galerii sztuki na ekranie w przestrzeni miejskiej, której pierwsza odsłona wystartowała w czasie Nocy Muzeów, oraz inauguracji kwartalnika bardzo kulturalnego „Czerwona Małpa”.

 

O Fundacji
„Fundację interesują rzeczy nietuzinkowe. Wspiera projekty związane ze sztuką współczesną, bliskie są nam inicjatywy związane z projektami na rzecz przestrzeni miejskiej i kreowania wizerunku Warszawy jako miasta z inteligenckim zapleczem. W centrum naszych zainteresowań znajduje się również ambitna muzyka rozrywkowa – w ramach pierwszej edycji Koncertów z Koksem w Łazienkach Królewskich gościliśmy Marię Peszek”.
Anna Grzeszczuk-Gałązka – założycielka Fundacji Sztuki Niegłupiej, organizatorka Koncertów z koksem, inicjatorka Stacji Nadawczej 6/10 – galerii sztuki współczesnej na ekranie w przestrzeni miejskiej, historyczka i dziennikarka, reżyserka filmów dokumentalnych. Promocją sztuki zajmuje się od paru lat.
www.nieglupiej.pl
www.facebokk.com/fundacjasztukinieglupiej

 -
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy