Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2010.11.22 g. 21:21

XVII Festiwal Audio Art

W najbliższy piątek 26 listopada w Warszawie rozpoczyna się, organizowany przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, XVII Festiwal Audio Art, który zakończy się 28 listopada br.

Audio Art to festiwal, zakorzeniony w Stolicy od dwóch dekad, adresowany do kolejnego pokolenia publiczności. Przedsięwzięcie, które odpowiada na zmiany konwencji artystycznych zachodzących we współczesnej kulturze i reaguje na bezprecedensowo silnie ujawniające się potrzeby poznawcze młodego pokolenia. Jest imprezą dla zniechęconych zarówno nachalną pop-kulturą jak i akademicką elitarnością. Jest festiwalem „dziwnych” dźwięków, happeningów audiowizualnych, teatrów instrumentalnych, pogranicza sztuki „wysokiej” i sztuki „niskiej".

 

 

 

To spotkanie twórców operujących w strefie gatunków czystych i na STYKU różnych formuł artystycznych: dźwięku, sztuk wizualnych i słowa, twórców używających instrumentarium najnowszej technologii jak i owoców domowego majsterkowania. Audio Art jest eksperymentalną i postmodernistyczną sztuką przełomu wieków, jest integracją sztuk wizualnych z dźwiękowymi. Wyraża się w formie koncertów, performance i instalacji. Tworzy nową koncepcję źródła dźwięku: obiektu i instrumentu muzycznego w określonej przestrzeni i czasie.

 

Audio Art jest sztuką personalną – kompozytor, konstruktor i wykonawca unifikują cały proces tworzenia i wykonania dzieła – a jednocześnie używa prostej i zaawansowanej technologii. Festiwal jest przy tym prezentacją artystów z całego świata oraz ich premierowych projektów. W ramach festiwalu odbywają się również prezentacje spoza nurtu Audio Art. Na całość złożą się wydarzenia w formie koncertów, prezentacji i działań multimedialnych, instalacji dźwiękowej, działań intuicyjnych i warsztatów dla młodszej i starszej publiczności.

 

XVII Audio Art odbędzie się w Warszawie w dniach 26 - 28 listopada 2010 r.

 

Postacią centralną tegorocznego festiwalu będzie Franziska Baumann. Wystąpią również tacy artyści jak: Audrey Chen, Claudia Brieske, Luca Marini, Mariusz Wideryński, Jerzy Kornowicz, Ryszard Latecki, D&A dance action, Jakub Słomkowski, Grupa Kawalerowie Błotni, Grupa Sonofrenia i inni.

 

Imprezą towarzyszącą będą odbywające się od 20 do 28 listopada warsztaty twórcze, czyli VI Ogólnopolski Skup Dźwięków Nowych i Używanych.

 

Zapraszamy

www.ptmw.art.pl

 

 


***


XVII Festiwal Audio Art jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy
Projekt jest realizowany przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury

 


Transmisja wydarzeń: www.naŻywo.net / www.transmisje.eu
Program Festiwalu: www.ptmw.art.pl
Szczegółowe informacje: tel. nr 790 395 228 / e-mail: biuro@artdecogroup.eu
Bilety wstępu na wydarzenia w CSW Zamek Ujazdowski: 15 zł-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy