Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2010.12.01 g. 18:00

Kalendarium Ośrodka Kultury Ochoty


3 grudnia, od godz. 18.00
Koncert zespołów DUŃSKICH
Ośrodek Kultury Ochoty
Ul. Grójecka 75
Tel. 22 822 48 70, oko@oko.com.pl
Wstęp wolny

 


Ośrodek Kultury Ochoty zaprasza na koncerty muzyków z duńskiej szkoły artystycznej „BYHOJSKOLEN” mieszczącej się w Aarhus. OKO współpracuje z tą szkołą od 1993 roku i w ramach wymiany kulturalnej młodzi Duńczycy koncertują w Warszawie, a polscy wokaliści i muzycy w Aarhus.
18.00: Skidefuld (Jazz)
19.00: Que Rico (Latin)
20.00: Dub'I'Dub (Afro)
21.00: Ya Man Pacman (Electro)

 


4 grudnia, godz. 18.00
Sobotnie koncerty w kościołach na Ochocie
Koncert zespołu wokalnego ARS CHORI pt. "Veni Emmanuel"
Kościół św. Jakuba Apostoła przy pl. Narutowicza
Wstęp wolny

 


Koncert adwentowy w wykonaniu Zespołu Wokalnego Ars Chori pod dyr. Moniki Dobrzyńskiej-Krysiak. W czasie wieczoru zabrzmią wielogłosowe utwory z różnych epok, głównie kompozytorów renesansowych. Tytułowy utwór Veni Emmanuel (Przybądź Emmanuelu) to hymn śpiewany w kościołach już od czasów średniowiecza.
Zespół wokalny Ars Chori powstał w sierpniu 2001 r. Repertuar chóru obejmuje twórczość sakralną od średniowiecza po współczesność, pieśni patriotyczne, okolicznościowe, opracowania muzyki ludowej, Negro Spiritual i gospel.

 


10 grudnia, g. 20.00
koncert zespołu STANLEY TINT „FABLETALES”
KLUBOKAWIARNIA MAM OCHOTĘ w Ośrodku Kultury Ochoty
ul. Grójecka 75


Grupa STANLEY TINT w swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia melodię i brzmienie. Ich muzykę można nazwać "obrazotwórczą"
Stąd też nazwa pierwszego albumu "FABLETALES", z którym właśnie zespół wchodzi do studia, aby zarejestrować swoją pierwszą EP-kę."Chcemy, by nasza muzyka tworzyła w głowach ludzi najrozmaitsze obrazy, by odciągała od paraliżującej rzeczywistości, by choć na chwilę dawała odrobinę poczucia wolności..." – mówi Darek Staciwa lider zespołu i kompozytor wszystkich utworów.
"FABLETALES" to materiał o bardzo rozmaitym brzmieniu. Znajdziemy tu trochę klasycznego, alternatywnego rocka. Nie zabraknie jednak niemal radiowych, popowych brzmień i pięknych muzycznych fraz. Jednymi słowy, jest to dość alternatywny projekt, którego melodie na długo zostają w głowie - brzmi na tyle sprzecznie aby się zainteresować?

Na koncert wstęp wolny.

 


11 grudnia 2010 r. (sobota), godz. 11.00.
Impreza z cyklu OPOWIADANIE NA ŚNIADANIE
BAJKI ROBOTÓW I INNE WYNALAZKI
Ośrodek Kultury Ochoty
Ul. Grójecka 75
Tel. 22 822 48 70, oko@oko.com.pl
Wstep 10/dziecko


Kto wynalazł napoje z bąbelkami, a kto do nich kapsle? Kto pierwszy pojechał rowerem i dokąd?
Cykl comiesięcznych spotkań angażujących do wspólnej zabawy całe rodziny: dzieci, rodziców, dziadków. Wspólna zabawa oraz działania teatralne, plastyczne, ruchowe i muzyczne oparte na opowiadaniach rozwijają różne umiejętności, uczą integracji i współpracy wielopokoleniowej. Zajęcia wyjaśniają zagadnienia i zjawiska „trudne” do zrozumienia dla dzieci, związane z życiem codziennym. Niektóre z nich przedstawiają mity, inne zagadnienia paranaukowe w wersji oswojonej, dostosowanej do dziecięcej percepcji. Mini warsztaty oparte są na bajkach i opowieściach tradycyjnych lub nowoczesnych, zaczerpniętych z mitologii różnych kultur oraz literatury współczesnej. Wspólne opowiadanie bajki, wymyślanie jej zakończenia, puentowanie morałem pozwala dzieciom i rodzicom odkryć bajkę na nowo, skłania do opowiadania, a nie tylko odczytywania bajek przed snem. Praca nad słowem, rymowankami, zaśpiewami towarzyszącymi bajkom rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i umiejętność wypowiadania się dzieci. Działania muzyczne i element tańca, z użyciem różnorodnych instrumentów z całego świata, poszerzają wiedzę i kulturę muzyczną, wzbudzą organiczną energię i wyobraźnię ciała, wzmacniają poczucie rytmu. Każdy z opowiadaczy prowadzi autorskie zajęcia w oparciu o indywidualny repertuar. Zajęciom towarzyszy muzyka na żywo. Uczestnicy nie są biernymi słuchaczami, aktywnie uczestniczą w działaniach tworząc różnorodne prace inspirowane fabułą opowieści. Uczą się współdziałania, dzielenia zainteresowań.

 

11 grudnia, godz. 18.00
Kabaretowa Scena OKO
Kabaret CZESUAF z programem "STEREO-TYPY"
Sala koncertowa OKO
Ul. Grójecka 75
Tel. 22 822 48 70, oko@oko.com.pl
Bilety 20 zł

 

 


Zapraszamy na najnowszy program Czesuafa pt. "Stereo-Typy". Jest to ponad 60 minut znakomitej zabawy przy skeczach i piosenkach opartych na nietuzinkowym, inteligentnym dowcipie.
Kabaret Czesuaf pochodzi z Poznania. Tworzy go trzech mężczyzn łączących młodzieńczą, wręcz ułańską fantazję z niemałym doświadczeniem scenicznym zdobywanym od kilku lat podczas występów w całej Polsce. W swoich programach kabaret z wielką swobodą porusza się w oparach absurdu, a także w szeroko pojętej tematyce społecznej. Jest świetnym obserwatorem polskiej rzeczywistości, a ich teksty charakteryzują się doskonałą treścią i zaskakującą puentą.
Potwierdzeniem wysokiego poziomu Kabaretu Czesuaf są liczne nagrody zdobywane na najważniejszych polskich festiwalach i przeglądach kabaretowych, m.in. II Nagrody na przeglądach PAKA 2007 i 2009.

 


15 grudnia (środa), godz. 18.00
koncert galowy „TALENTY OCHOTY”
„Och Teatr”, ul. Grójecka 65
Koncert w reżyserii Barbary Katarzyny Radeckiej z udziałem twórców, artystów i zespołów działających na terenie naszej dzielnicy.
Prowadzenie: KORNELISZ PACUDA i WOJCIECH WŁODARCZYK
Koncert organizowany wspólnie z Zarządem Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy
Wstęp za zaproszeniami.
Zaproszenia do odbioru w Wydziale Kultury Dzielnicy Ochota ul. Słupecka 2a

 


17 grudnia g. 20.00
 koncert PARALYZING UNITY
KLUBOKAWIARNIA MAM OCHOTĘ w Ośrodku Kultury Ochoty
Ul. Grójecka 75
 Koncert młodego, warszawskiego zespołu, który od kilku lat sieje ferment w muzycznym światku stolicy. Styl funky pod różnymi postaciami od dość dawna króluje, ale twórczość PU jest najlepszym dowodem na to, że w tym gatunku nie wszystko zostało jeszcze powiedziane.
Grają wspólnie od 5 lat, niepokorność i dość nonszalanckie podejście do tematu „kariery” nie pozwoliły im wygrać jak dotąd żadnego znaczącego festiwalu – znakiem tego wszystko jeszcze przed nimi. Na koncerty przychodzą z pokaźną grupą swoich wielbicieli. Jednego możecie być pewni: będzie dość głośno a nogi same będą chciały tańczyć w rytm tego co PU zagra na scenie.

Na koncert wstęp wolny

 


18 grudnia, godz. 18.00
"CO MI JEST?" - koncert TOMASZA SZWEDA z zespołem SZWEDZKI STÓŁ
Sala koncertowa OKO
Ul. Grójecka 75
Tel. 22 822 48 70, oko@oko.com.pl, www.oko.com.pl
Bilety 25 zł
z cyklu „ Wieczory bardów” zapraszamy na tradycyjne przedświąteczne spotkanie z TOMASZEM SZWEDEM.
Sprzedaż biletów: kasa OKO, ul. Grójecka 75
Rezerwacja biletów pod numerem 22 822 48 70, 22 822 93 69-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy