Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2011.02.23 g. 10:23

Mecz Impro. Teatr Improwizacji...

Pomiędzy zespołami Ab Ovo (Warszawa) i Ad-Hoc (Kraków)
Fundacja Okumbo organizuje Warszawską i Polską Ligę Improwizacji. Zbliża się walka pomiędzy Warszawą i Krakowem. Miejmy nadzieję, że ta forma teatralna zdobędzie u nas popularność.

27 lutego 2011, niedziela, 17.00, Scena na Smolnej 9

 

Ad-Hoc vs Ab Ovo

 

Grupa Ad-Hoc – proponuje przedstawienie składające się z cyklu krótkich scen i gier aktorskich tworzonych na bieżąco, w oparciu o sugestie widowni.

 

Zespół Ab Ovo – powstał w kwietniu 2010 roku. Jego członkowie postanowili otworzyć „Scenę pod sceną", która mieści się w piwnicy Amfiteatru w samym sercu Konstancina w słynnym parku zdrojowym.

 

Gry improwizacji teatralnej - Mecz Improv (theatresports), są formą przedstawień teatralnych jeszcze nieobecnych w Polsce. Fundacja Okumbo będzie dbać o rozpowszechnianie wiedzy o tego typu wydarzeniach, jak i dokładać wszelkich starań, by owo zjawisko kulturowe zyskiwało na popularności w naszym kraju.

 

Obecnie na świecie istnieje kilka form improwizacji teatralnych. Najbardziej znane to format prezentowany w programie telewizyjnym „whose line is it anyway”, który zdobył już swoją rzeszę fanów w Polsce na whoseline.pl, jak i format kanadyjski lepiej znany jako narodowa liga improwizacji (LNI). Wersja kanadyjska przejęła poprzednio rozwinięte gry improv i umieściła je w entourage’u gry hokejowej. Zatem powstała stosowna dekoracja sali: małe boisko do gry w hokeja, odpowiednie koszulki drużyn dla występujących, sędziowie, reguły gry. Ten drugi format zdobył duży rozgłos w krajach francuskojęzycznych przyczyniając się do powstania wielu lokalnych lig improwizacji.

 

Celem Fundacji Okumbo jest organizowanie Warszawskiej i Polskiej Ligi Improwizacji, aby przybliżyć ludziom ten oto nowatorski koncept.

Więcej na: www.okumbo.pl/improv

 

Bilety: 15 PLN

 

Dom Kultury Śródmieście,
ul. Smolna 9,
00-375 Warszawa,
tel./fax.: 22 826 25 86,
e-mail: smolna9@dks.art.pl

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy