Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2012.04.27 g. 01:13

jUWenalia 2012

Wszystkie koncerty
Drodzy Studenci! W tym roku ponownie zapraszamy Was na Juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego!

Mamy nadzieję, że pośród wielu atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie, a zaplanowane koncerty i inne wydarzenia nie pozwolą Wam przez długi czas zapomnieć o obchodach najważniejszego studenckiego święta naszej uczelni. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego

 

jUWenalia UW 2012

 

11 MAJA


Duży dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego
START 16:00
WSTĘP WOLNY!

 

GRAJĄ:

 

  • MYSLOVITZ 
    zespół założony na początku lat 90. przez Artura Rojka, Wojciecha Powagę, Jacka Kuderskiego oraz Wojciecha Kuderskiego. Są jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów alternatywy rockowej. Ich melodyjna, acz melancholijna muzyka gitarowa, uzupełniana przez charakterystyczny, aksamitny głos lidera już dawno podbiła polski rynek.

  • ŁĄKI ŁAN
    ich niesamowite kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko. Pomysłu na siebie chłopakom odmówić nie można. Wszystko co robią, podporządkowane jest polnej konwencji. Tworzą pod pseudonimami takimi jak Poń Kolny czy MegaMotyl, przebierają się w gustowne, łąkowe wdzianka i śpiewają o swoim zamiłowaniu do trawy.

  • KAMP
    Głównym założeniem jest eksploracja różnych gatunków elektroniki spod znaku 120 BPM i zabawa konwencją. W Kamp! electro miesza się z tech-dubem, dance punk z IDM-em, a niemiecka elektronika eksperymentalna - z french house’m.  Zarówno debiutancka epka "Thales One" (02.2009), jak i wydany 3 miesiące później singiel "Breaking a ghost's heart", spotkały się z ciepłym przyjęciem i zebrały bardzo dobre recenzje

  • ŁONA
    Łona (właściwie Adam Zieliński, ur. 1982 roku) - jeden z najbardziej uzdolnionych polskich raperów, związany z wytwórnią Asfalt Records. Ma na swoim koncie 3 płyty.
    Jego debiutancki, solowy album "Koniec żartów" ukazał się 26/11/2001 (singiel "Rozmowa" 12/11/2001). Łona znany jest między innymi z wcześniejszego udziału w grupie Wiele CT oraz z solowego kawałka na "Kompilacji 2" Ośki. Z jego tekstów pełnych gagów i dowcipów bije wrodzony optymizm, dystans do problemów dnia codziennego oraz inteligentne obserwacje podawane zawsze z dużym poczuciem humoru, co w połączeniu z doskonałymi bitami Webbera, mixem i masteringem samego Noona, doprowadziło do powstania tłustego solowego albumu (dostępnego także - podobnie jak singiel - w jednopłytowej wersji winylowej).

 

 

12 MAJA

 

Duży Dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego
START 16:00
bilety:
25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu
do godziny 17:30 studenci UW wstęp wolny

 

GRAJĄ:

 

  • KULT
    legendarny polski zespół grający głównie rock alternatywny, bez którego Juwenalia Warszawskie nie mogłyby się odbyć. Od początku istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego.  

  • LAO CHE
    polski crossoverowy zespół muzyczny założony przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku. Nazwę zaczerpnęli od drugoplanowej postaci z filmu "Indiana Jones" Stevena Spielberga. Większość muzyków Lao Che grała wcześniej w kapelach heavymetalowych, jednak sam zespół z tym gatunkiem ma niewiele wspólnego. Lao Che wymyśliło swój własny nurt, w którym rock, folk, muzykę ilustracyjną, piosenkę aktorską połączyło z elementami słuchowiska. Dlatego też muzykę Lao Che uznaje się za zbitkę wielu naleciałości stylistycznych

  • Chemia
    zespół powstał w 2007 roku w Warszawie, z inicjatywy Wojtka Balczuna i Zbyszka Krebsa. Muzyka zespołu Chemia to zestawienie kontrastujących ze sobą klimatów - od orientalnych, przez akustyczne, jungle, aż do ciężkich rockowych riffów. Świadomym wyborem jest brak jakichkolwiek muzycznych ograniczeń. W twórczości Chemii można odnaleźć różne źródła, jednak ambicją zespołu jest wykreowanie unikatowej wartości muzycznej, która pozwoli odzwierciedlić emocje jej członków, a także stworzy pole do dalszych poszukiwań i rozwoju.

  • Farben Lehre
    polski zespół punkowy, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy. Muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem.

 

25 MAJA

 

AGRYKOLA
START 16:00
WSTĘP WOLNY!

 

GRAJĄ:

 

  • Hey
    bez przesady można powiedzieć, że Hey to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Od 1992 r. ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej szybko zjednały sobie publiczność.

  • HAPPYSAD
    zespół został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Swoją muzykę zespół określa jako regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami.

  • Elektryczne Gitary
    historia, która doprowadziła do powstania zespołu, sięga 1977 r., kiedy Piotr Łojek i Kuba Sienkiewicz sformowali akustyczną grupę pod nazwą SPIARDL (Stowarzyszenie Piosenkarzy i Artystów Robotniczych Działaczy Ludowych), grającą prawie wyłącznie w domu i nagrywającą na szpulowy magnetofon. Głównym założeniem zespołu jest wykonywanie piosenki autorskiej w oprawie rockowej. Autorem większości repertuaru jest Kuba Sienkiewicz.  Formuła ELEKTRYCZNYCH GITAR opiera się na tradycji polskiej piosenki autorskiej z wykorzystaniem pastiszu rocka, elementów kabaretu, poezji, jazzu i bluesa.

  • Cool Kids of Death
    polska grupa muzyczna wykonująca rock alternatywny. Powstała w 2001 roku w Łodzi. Nazwa sekstetu pochodzi od tytułu piosenki brytyjskiego zespołu Saint Etienne.

 

26 MAJA

 

AGRYKOLA
START 16:00
WSTĘP WOLNY!

 

GRAJĄ:

 

  • STRACHY NA LACHY
    formacja stworzona przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza w 2002 roku. To jeden z najpopularniejszych obecnie zespołów rockowych w Polsce.

  • Indios Bravos
    założona w 1997 roku polska grupa muzyczna grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Założycielem i liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy Hey gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski - Gutek. Wokalistę czasem wspierają również Magda Ciećka - Dziun i Paweł Gawroński. 

     
  • JUNIOR STRESS
    głośny raggowy wokalista, dj, konferansjer i selekta. Swoją miłość do muzyki jamajskiej wyniósł z rodzinnego domu, gdzie słuchał pierwszych kawałków roots reggae i ówczesnego raggamuffin. Na stałe kojarzony z lubelskim soundystemm Love Sen-C Music, z którym zdobył pierwsze miejsce – Champion Sound na ogólnopolskim soundclashu Poznań 2005. Udziela się wokalnie w grupie Geto Blasta (wraz z Natty B).

     
  • Mesajah
    to frontman Natural Dread Killaz, który wspierany przez brata paXona od 2003 roku tworzy reggaeowy kolektyw, w którym oboje pełnią role nawijaczy i producentów.
    Obaj muzycy są mocno osadzeni w muzyce reggae, jednak ich pierwsze produkcje nie
    nawiązywały do muzyki o jamajskim rodowodzie. Zaczynali od trip-hopu i dubu, a reggae dopiero z biegiem czasu stało się głównym nurtem ich produkcji. W swojej muzyce koncentrują się na sięganiu po gatunki, które są im najbliższe, a więc reggae, dancehall, dub, ragga i hip-hop, jednak są też otwarci na inne wpływy.

 

Szczegółowy rozkład jazdy na:

 

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy