Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kina

2010.05.09 g. 15:58

Wygraj kolejne bilety do kin!

Rozdajemy 20 wejściówek na poniedziałek

Zaczynamy drugi dzień konkursu Warszawa.pl i Fundacji Filmowa Warszawa!

 

Wczoraj nasi użytkownicy zgarnęli sześć wejściówek na dzisiejsze seanse. Największym zainteresowaniem cieszył się, zgodnie z naszymi przewidywaniami, francuski film "Jeszcze dalej niż północ" - niestety nie mogliśmy obdarować wszystkich zainteresowanych. Pozostałe bilety nie były już przez Was tak rozchwytywane - rozdaliśmy jeden podwójny zestaw na "Epidemię milości" w kinie Alchemia.

 

Dziś mamy dla Was jeszcze więcej biletów - tym razem 20 wejściówek do kin: Alchemia i Etnokino. Ponownie rozdamy je najszybszym w naszym konkursie.

 

 

Co zrobić, aby wygrać?

Aby zdobyć jeden z dwuosobowych pakietów, należy wysłać maila na adres: konkurs@prowarszawa.pl, w temacie wpisując "Filmowa Warszawa - poniedziałek: Tytuł filmu", a w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko.

 

Zwyciężają osoby, które jako pierwsze wyślą do nas konkursowe maile. Zdobywców nagród poinformujemy niezwłocznie drogą mailową.

 

 

 

2 młode wina

godz. 16:15, Etnokino

 

(reż. Vlad Lanné, CZECHY 2009, 90 min.)

 

Kontynuacja przebojowej czeskiej komedii 2008 roku "Młode wino". 2Bobule jest luźną kontynuacją udanej komedii, którą obejrzało w kinach ponad 360 000 widzów i która stała się jednym z najpopularniejszych filmów 2008 roku. Ponownie obserwujemy eskapady dwóch przyjaciół, Honzy i Jirky. Jirka jest związany z piękną dziewczyną, dla której ojciec ma jednak innych zalotników. Jirka ucieka do znajomego Honzy na Morawach Południowych, gdzie Honza mieszka z Klarą w winnicy jego dziadka. Po przyjeździe niespodziewanego towarzysza życie Honzy zmienia się do góry nogami.

 

 

33 sceny z życia / 33 scenes from life

godz. 18:00, Etnokino

 

(Małgorzata Szumowska, POLSKA 2008. 100 min.)

 

Trzydziestoparoletnia Julia jest fotograficzką, odnoszącą znaczące sukcesy artystyczne. Żyje w  zamożnej, inteligenckiej rodzinie. Jej mąż Piotr jest cenionym kompozytorem, właśnie przygotowującym prawykonanie swego kolejnego utworu w Kolonii. Matka, Basia, to uznana autorka powieści kryminalnych,  Ojciec, Jurek, jest filmowcem – dokumentalistą. Nagle ich szczęśliwe życie między Krakowem a wiejską działką kończy się… Najpierw zdycha kochany przez wszystkich pies, a wkrótce potem Basia skarży się na ból brzucha – lekarze diagnozują raka. Kobieta trafia do szpitala, operacja i  chemioterapia nie powstrzymują nowotworu. Choroba Basi załamuje Jurka. Piotr nie potrafi oderwać się od pracy. Gdyby nie pomoc Adriana, przyjaciela z którym dzieli swoją pracownię, Julia zostałaby sama wobec wyzwań, jakie przynosi jej życie. Nadchodzi pora weryfikacji swego widzenia świata, a może nawet moment, kiedy wszystko trzeba będzie zacząć od początku.

 

 

Epidemia miłości

godz. 17:00, kino Alchemia

 

(reż. Maciej Piwowarczuk, Polska 2009, 50 min.)

 

Ten film to o dowód na to, że nawet w tak trudnym czasie jak Powstanie Warszawskie rodziły się wielkie uczucia wieńczone ślubnym kobiercem. Takich par było w tym wyjątkowym okresie aż 256 a sam film przybliża nam  sylwetki bohaterów tamtych dni, którzy ze wzruszeniem opowiadają o swoich losach. Wśród nich zobaczymy takze wspomnienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego, legendarnego "Kuriera z Warszawy". W filmie wykorzystano materiały archiwalne pozyskane m.in. z archiwów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego. Archiwalne fragmenty to m.in. filmowe zapisy walk powstańczych, ale także prywatne zdjęcia ilustrujące powstańcze życie.Film jest jednocześnie inauguracją akcji społeczno-edukacyjnej "Żywe kadry historii", która ma zwrócić uwagę młodzieży na najważniejsze wydarzenia najnowszej historii Polski, poprzez prezentacje najciekawszych filmów dokumentalnych. Akcja wpisuje się także w kampanię Ministerstwa Edukacji Narodowej, które ogłosiło rok szkolny 2009/2010 Rokiem Historii Najnowszej.

 

 

Dzieci Wehrmachtu

godz. 17:00, kino Alchemia

 

(reż. Mariusz Malinowski, POLSKA 2009, 71 min.)

 

Dokumenty z 1943 roku podają, że podczas wojny do armii niemieckiej wcielono 300 tysięcy Górnoślązaków. Werbowano ich przede wszystkim na podstawie volkslisty, której niepodpisanie oznaczało zesłanie do obozu koncentracyjnego. Na dawnym pruskim Śląsku w 1944 na takiej liście znalazło się 90 procent ludności. W tym Alojzy Lysko, mieszkaniec Bojszowów, ojciec bohatera filmu „Dzieci Wehrmachtu”. Film Mariusza Malinowskiego to dokumentalna opowieść o ludziach, którzy żyją w Polsce, ale ich ojcowie podczas II wojny światowej służyli w niemieckiej armii. „Była jakaś taka dziwna zmowa milczenia, że o tym się nie mówiło” - opowiada Alojzy Lysko (syn), główny bohater filmu. „Jedynie mówiło się gdzieś tam w domu, ale publicznie, broń Boże, żeby ktoś demonstrował pamięć o naszych ojcach”. Dla Mariusza Malinowskiego, film „Dzieci Wehrmachtu” jest apelem o nietraktowanie historii w sposób czarno-biały. Dokument porusza bowiem przemilczane i niewygodne fragmenty najnowszej historii Polski. „Większość ludzi spoza Śląska nie ma o tych faktach bladego pojęcia i to właśnie do nich adresowany jest ten film. Wielu pewnie postara się go nie zauważyć.” - mówi reżyser.

 

 

Doktryna szoku

godz. 20:00, Etnokino

 

(Winterbottom, Mat Whitecross, W. BRYTANIA 2009, 90 min.)

 

M. Winterbottom, na podstawie kontrowersyjnej książki Naomi Klein (ikony ruchu alterglobalistycznego, autorki bestsellerowego „No Logo”) stworzył obraz obnażający prawdę o tym, jak wolnorynkowe recepty made in USA podbiły świat, bezlitośnie wykorzystując poddane amerykańskiej terapii szokowej kraje i narody. Film, podobnie jak i książka przekonuje, że mit niewidzialnej ręki rynku skrywa ponurą rzeczywistość korporacyjnych monopoli, klasowej dominacji i  zbrojnych ingerencji.
 



Opublikowal: Mateusz Romian
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy