2013.10.21 g. 08:40

Najlepszy Technik Turnieju - Emil Gwiazda

z UKS Zdrowy Targówek

Emil Gwiazda jest pierwszym w historii UKS „Zdrowy Targówek” zawodnikiem, który zdobył złoty medal Pucharu Polski Kadetów w zapasach.

Emil Gwiazda_Najlepszy w kat. 58 kg

Emil Gwiazda
Najlepszy w kat. 58 kg

Emil osiągnął ten sukces podczas XLI Memoriału Władysława Miazio – Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym, rozgrywanego w dniach 18.-20. października 2013 r. w Radomiu. Najlepszy zawodnik kategorii 58 kg wyprzedził dwudziestu sześciu rywali. W dodatku został uznany Najlepszym Technikiem Turnieju, za co w nagrodę otrzymał, z rąk Wiceprezydenta Radomia, Ryszarda Fałka, wspaniały rower.

Emil Gwiazda z Wiceprezydentem Radomia i nagrodą

Z kolei Daniel Marciniak zajął III miejsce w kategorii 54 kg. Ubiegłorocznemu Mistrzowi Polski Młodzików zabrakło trochę szczęścia, ale i tak trenerzy wróżą mu wielką przyszłość.

Daniel Marciniak III m-ce w kat. 54 kg

W kategorii 76 kg Klub był reprezentowany przez dwóch zawodników: Jakuba Nowosiaka i Dariusza Skołożyńskiego, którzy zajęli (odpowiednio) 7 i 9 miejsce.

Wyniki indywidualne reprezentantów Targówka przełożyły się na stosunkowo wysokie, siódme miejsce UKS „Zdrowy Targówek” w klasyfikacji obejmującej 49 klubów.

Warto nadmienić, że Emil jest kolejnym zawodnikiem z rodziny Gwiazdów, który osiąga znaczące sukcesy. Wzoruje się na starszym bracie, Sebastianie, a zarazem daje dobry przykład następnemu bratu – Szymonowi. Co ciekawe, wszyscy trzej Gwiazdowie są reprezentantami Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Gratulujemy trenerom Jackowi Sidorowiczowi i Robertowi Żółtowskiemu wspaniałych efektów pracy!

Opublikowal: Michał Pawlik