Jedną z takich imprez jest turniej zapaśniczy imienia Piotra Rydzewskiego, organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Zdrowy Targówek”. Patron zawodów stosunkowo szybko - nękany kontuzjami - zakończył karierę jako zawodnik. Jednak w swoim krótkim, bo zaledwie 38-letnim, życiu, zdążył wykazać się zdolnościami trenerskimi i organizacyjnymi. Jednocześnie, poza zapasami, pochłaniały go inne pasje: nurkowanie i spadochroniarstwo. Podczas jednego ze skoków nie otworzył się spadochron.
W dwa lata po jego śmierci, w 2004 roku, przyjaciele z maty zorganizowali pierwszy Memoriał Piotra Rydzewskiego. Niemal od początku jest on włączany do kalendarza Polskiego Związku Zapaśniczego jako ogólnopolski turniej uczniowskich klubów sportowych w różnych kategoriach wiekowych. Od kilku lat uczestniczą w nim przedstawiciele klubów zagranicznych. W dniach 22 i 23 listopada 2013 roku odbyła się dziesiąta edycja turnieju. Na zawodach pojawili się reprezentanci dwudziestu dwóch klubów z całej Polski. Rywalizowali z nimi zawodnicy z Białorusi, Litwy, Ukrainy oraz z Rosji.
Obok młodzieży, po raz dziewiąty, walczyli uczestnicy Otwartych Mistrzostw Polski Weteranów w zapasach. Łącznie przez maty, rozłożone w Hali OSiR Dzielnicy Targówek, przewinęło się ponad 200 zawodniczek i zawodników. Młodzi uczestnicy zawodów i widzowie mieli możliwość podziwiania sprawności, jaką prezentowali weterani, spośród których najstarszy ma 60 lat. Wielu z nich jest jednocześnie trenerami, a cóż może być najlepszym sposobem nauczania, jak nie własny przykład trenera – wychowawcy? Największe zainteresowanie widzów wzbudzał dwukrotny mistrz olimpijski Andrzej Wroński - nota bene Wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Nie zawiódł on oczekiwań i w swojej kategorii wagowej został Mistrzem Polski.
Andrzej Wroński przekazuje swój medal na rzecz Muzeum Klubu Legia. Odbiera Wiktor Bołba - kustosz.
Nad całością zawodów czuwał zespół sędziowski, na czele którego stał członek Zarządu PZZ, Przewodniczący Kolegium Sędziów, Karol Łebkowski.
We współzawodnictwie klubowym młodziczek dwa kluby powtórzyły ubiegłoroczny sukces: pierwsze miejsce zajął SUPLES Wierzbica, a drugie WLKS Siedlce – Iganie Nowe. Na trzecim stopniu podium znalazł się AKS Piotrków Trybunalski. Ten sam klub zajął trzecie miejsce również wśród młodzików, zaś pierwsze dwa miejsca zdobyły kluby OLIMPIJCZYK Radom i PTC Pabianice.
Gospodarze z UKS „Zdrowy Targówek” zajęli szóste miejsce w drużynowej rywalizacji młodzików. Wielką klasę pokazał Jakub Rokicki, który w kategorii wagowej 32 kg zajął pierwsze miejsce. Trzecie miejsca zajęli Albert Kharatyan (42 kg) i Dariusz Skołożyński (73 kg).
Z kolei w niedzielę, 24 listopada 2013 r., na zawodach w innej dyscyplinie, którą jest coraz prężniej rozwijający się koluchstyl (walka sportowa o szerokim wachlarzu zastosowania), pojawiło się ponad 60 dzieci. Uczestnicy II Turnieju „Mali Wojownicy”, organizowanego pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, walczyli pod czujnym okiem twórcy dyscypliny, Wiesława Kolucha - byłego zawodnika judo i sumo, członka kadry narodowej w obydwu dyscyplinach.
Po raz kolejny okazało się, że sporty walki cieszą się szczególną estymą na Targówku. Wszak nie bez kozery w obydwu imprezach uczestniczył wielki przyjaciel sportu, Zastępca Burmistrza Dzielnicy, Wacław Kowalski, który – w towarzystwie zaproszonych gości - wręczał medale, dyplomy i nagrody najlepszym zawodnikom imprez organizowanych podczas zapaśniczego weekendu.
Zawody otwiera Wacław Kowalski
Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek.
Warto nadmienić, że wśród gości pojawili się między innymi: przedstawiciele Rodziny Patrona zawodów – Halina Rydzewska (Matka), Monika Rydzewska-Książek (Siostra), Małgorzata Elsner-Rydzewska (Żona) i Leon Rydzewski (Syn) oraz Andrzej Głaz - Sekretarz Generalny Polskiego Związku Zapaśniczego, Józef Kacperczyk – Honorowy Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Dariusz Klimaszewski – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego, Andrzej Supron - „profesor zapasów”, którego protest (oddanie medalu olimpijskiego) przyczynił się do utrzymania zapasów w programie igrzysk olimpijskich.
Sponsorami zawodów były: Centrum Praskie KONESER, mieszczące się przy ul. Ząbkowskiej 27/31 w Warszawie, oraz DOMINO’S PIZZA S.A.
Imprezy były współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Dzielnicy Targówek i Polski Związek Zapaśniczy, zaś patronat medialny sprawowały Radio RMF MAXXX i portal www.warszawa.pl.
Szczegółowe wyniki turnieju młodziczek i młodzików można znaleźć na stronach almanachu sportu:
Relacje fotogrficzne na stronie Klubu Zdrowy Targówek