2014.01.02 g. 20:49

2014 - pierwszy mecz koszykarek AZS UW

W Warszawie.

Stołeczne koszykarki I-ligowego AZS UW podejmą w najbliższej kolejce silny SMS PZKosz Łomianki. W pierwszym meczu tych drużyn akademiczki wygrały po zaciętym meczu 53:51.

W okresie poświątecznym drużyna prowadzona przez trenera Gordona szlifowała formę na stacjonarnym obozie w Warszawie.

Logo AZS UW

W poprzedniej kolejce koszykarki AZS UW pokonały na własnym parkiecie przedostatni w tabeli grupy A I ligi kobiet Baton Basket 25 Bydgoszcz. W przerwie między Świętami a Sylwestrem drużyna Macieja Gordona postawiła na doskonalenie formy przed dalszą częścią rundy rewanżowej. Celem akademiczek jest wejście do grupy walczącej o awans do Ekstraklasy - konieczne było więc utrzymanie dyspozycji fizycznej i dopracowanie oraz rozwiniecie elementów taktycznych.

Zdjęcie z meczu przeciwko Baton Basket 25, który odbył się 22 grudnia. Przy piłce Katarzyna Sobczyńska. Fot. Mirosław Opolski

Zdjęcie z meczu przeciwko Baton Basket 25,
który odbył się 22 grudnia.
Przy piłce Katarzyna Sobczyńska.

"- Jestem przekonany, że utrzymanie treningów na wysokim poziomie w przerwie między Świętami a Sylwestrem pozytywnie wpłynie na naszą dyspozycję w nadchodzących meczach. Kilka dni wolnego w trakcie samych Świąt i nowego roku z pewnością wystarczyło na krótką regenerację. Musimy pamiętać, że z jednej strony jesteśmy już w połowie sezonu, a z drugiej, że najważniejsze mecze nadal przed nami. Moim zdaniem mamy realne szanse na nawiązanie walki z najlepszymi zespołami I ligi w drugim etapie rozgrywek i chcemy to wykorzystać" – komentuje Maciej Gordon, trener KU AZS UW.

Zdjęcie z meczu przeciwko Baton Basket 25, który odbył się 22 grudnia. Przy piłce Małgorzata Kimso. Fot. Mirosław Opolski

Przy piłce Małgorzata Kimso.

Najbliższy mecz KU AZS UW z SMS PZKosz Łomianki będzie ciekawy ze względu na sytuację w tabeli grupy A I ligi kobiet – Łomianki tracą do stołecznych akademiczek zaledwie 1 punkt zajmując 4 miejsce. Pierwszy mecz tych drużyn w tym sezonie, wygrany w Łomiankach przez AZS UW różnicą 2 oczek, jest zapowiedzią dużych emocji - spotkanie odbędzie się w sobotę, 4 stycznia o godzinie 15:00 na sali sportowej Wydziału Zarządzania UW przy ulicy Szturmowej 1/3.

Zdjęcie z meczu przeciwko Baton Basket 25, który odbył się 22 grudnia. Przy piłce Sylwia Zabielewicz. Fot. Mirosław Opolski