2009.05.28 g. 02:25

II Bieg Truskawki w Truskawiu

Po za „Mińską Piętnastką” miłośników biegania w niedzielę czeka także „II Bieg Truskawki” w podwarszawskim Truskawiu. Limit uczestników w tym biegu został niestety już wyczerpany, ale warto wystartować tam za rok, gdyż pierwsza edycja znalazła uznanie w oczach największego polskiego portlau biegowe, Maratonypolskie.pl

Przed rokiem amatorski Klub Biegacz Galeria Warszawa postanowił zorganizować bieg w Puszczy Kampinowskiej, i z marszu stał się jedną z ulubionych imprez warszawskich biegaczy.

Impreza składała się z dwóch odrębnych konkurencji, indywidualnej kobiet i mężczyzna, jak i par (kobieta+mężczyzna), gdzie liczono łączny czas. Każdy z uczestników po przebiegnięciu 10 km otrzymywał niepowtarzalny medal w kształcie truskawki, które także były serwowane tuż po zmaganiach biegowych.

Impreza tak podobała się startującym, że została nagrodzona „Złotym Filipidemsem 2008- Bieg kameralny”. Jest to wyróżnienie portalu biegowego Maratonypolskie.pl przyznawane co roku w wielu kategoriach.

W tegorocznej imprezie ujrzymy 171 indywidualnych zawodników, jak i 45 par.

Stale rosnąca popularność „Biegu Truskawki” sprawiła, iż w tegorocznym biegu został ustalony limit wynoszący 250 osób. Wpisowe wynosiło 12 zł.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby spróbować swych sił za rok, należy śledzić stronę www.kbgaleria.pl . Termin zawodów jest sztywny. Zawsze są one rozgrywane w ostatnią niedzielę maja.

Opublikowal: Michał Pawlik