2009.08.23 g. 21:02

Sensacja w Łodzi

Torpedy Łódź / Warsaw Spartans: 16:22
W rozegranym w niedzielę, 23 sierpnia meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego Torpedy Łódź przegrały z Warsaw Spartans 16:22. Tym samym warszawiacy stali się nowym liderem w Grupie Północnej.

Gospodarze byli w tym spotkaniu faworytem – to przecież ubiegłoroczny finalista PLFA , który w tym sezonie radzi sobie równie znakomicie. Przed starciem ze Spartans Torpedy miały bilans 4-0 i spokojnie przewodziły Grupie Północnej. Tuż za nimi plasowali się warszawianie notując 4-1.

Jednak niedziela należała do gości, którzy od razu zaatakowali i narzucili rywalom swoje tempo gry. W pierwszej kwarcie dla warszawian przyłożenie zdobył Konrad Andrzejewski po dograniu od Tomasza Ochnio. W drugiej prowadzenie podwyższył Dariusz Marczak, który popisał się fenomenalną akcją – po złapaniu podania przebiegł niemal 30 jardów mijając kilku łódzkich obrońców i zyskując przyłożenie. Torpedy były wyraźnie zaskoczone takim obrotem sprawy.

Łodzianie jednak nie zamierzali rezygnować i zdołali jeszcze przed przerwą zdobyć pierwsze punkty dla siebie. Po kickoffie gości dobra akcja powrotna sprawiła, że Torpedy znalazły się blisko pola punktowego rywali. Wystarczyła skuteczna akcja, w której rozgrywający Leszek Cytawa dograł do Adama Schachtera, aby ten zdobył przyłożenie. To pozwoliło odetchnąć łódzkim kibicom i mieć nadzieje na lepszy obrót spraw w drugiej połowie.

Wydawało się, że wszystko szło po myśli odrabiających strat gospodarzy, kiedy w czwartej kwarcie wynik brzmiał 16:16, ale wtedy doszli do głosu zdeterminowani Spartanie. Będąc kilka jardów od pola punktowego rywali i mając ostatnią próbę do wykorzystania warszawianie postawili wszystko na jedną kartę. Zamiast próbować wykonać kopnięcie z pola zdecydowali się grać akcję biegową. Okazało się to skuteczne i Tomasz Ochnio zdobył przyłożenie, które zapewniło Spartanom zwycięstwo i pozycję lidera w Grupie Północnej.

- Mieliśmy dwa potknięcia i łatwo straciliśmy dwa przyłożenia. Z kolei nasza riposta w ataku była zbyt skromna. Niestety przerwa wakacyjna i braki w treningach nie wyszły nam na dobre. Spartans zaskoczyli nas dobrymi zagrywkami, podaniami i akcjami biegowymi. Z naszej strony zaś było wiele potknięć w obronie. Przy stanie 16:16 zagapiliśmy się i ten moment dekoncentracji wykorzystali rywale. Ale sprawa pierwszego miejsca w grupie nie jest jeszcze przesądzona – zapowiedział Leszek Cytawa, rozgrywający Torped.

- Mecz stał na wysokim poziomie szczytu PLFA II. Chociaż z drugiej strony były zagrywki niesamowite i efektowne, ale zdarzały się również proste błędy i wpadki. Torpedy wiele biegały a do tego dochodziły niezawodne podania Leszka Cytawy, łódzkiego rozgrywającego. Mimo, że zanotowaliśmy cztery przechwyty to Cytawa nadal skutecznie prowadził grę. W naszych szeregach dobrze spisała się linia ofensywna, która doskonale broniła rozgrywającego Tomasza Ochnio. Bardzo nam zależało na tej wygranej stąd euforia w drużynie po tym meczu – podsumował Marcin Łojewski, rzecznik Spartans.

Następne spotkania obu drużyn będą decydujące dla kolejności w Grupie Północnej – 6 września Torpedy zmierzą się w Radomiu z Rocks zaś Warsaw Spartans 19 września podejmą 1. KFA Fireballs Wielkopolska.

Torpedy Łódź – Warsaw Spartans

16:22 (0:6, 8:7, 0:3, 8:6)

• I kwarta

0:6
    przyłożenie Konrada Andrzejewskiego po 16-jardowej akcji po podaniu Tomasza Ochnio

• II kwarta

0:13 przyłożenie Dariusza Marczaka po 57-jardowej akcji po podaniu Tomasza Ochnio (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)
    8:13 przyłożenie Adama Schaechtera po 12-jardowej akcji po podaniu Leszka Cytawy (podwyższenie za dwa punkty Borys Bednarek)

• III kwarta

8:16
    24-jardowe kopnięcie z pola Marcina Łojewskiego

• IV kwarta

16:16
    przyłożenie Damiana Waszczyka po 18-jardowej akcji po podaniu Emila Sowińskiego (podwyższenie za dwa punkty Borys Bednarek)
    16:22 przyłożenie Tomasza Ochnio po sześciojardowej akcji biegowej

Aktualne informacje, wyniki, tabela oraz relacje ze spotkań znajdują się na stronie www.pzfa.pl

Opublikowal: Michał Pawlik