Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2009.11.06 g. 13:50

Racketlon

Zawody sportowe po raz pierwszy tak blisko Warszawy

W najbliższy weekend (7-8 listopada) zapraszamy do Józefosławia na pierwszy w okolicy stolicy turniej Call2Action Racketlon Cup Warsaw Open 2009.

To największe tego typu zawody, a swój udział zapowiedziała elita racketlonu w Polsce oraz amatorzy i debiutanci. Na miejscu każdy będzie mógł poznać zasady tego sportu, czyli czwórboju „rakietkowego”, pretendentów do kadry narodowej oraz spróbować swoich sił w coraz bardziej popularnym sporcie w Polsce.

 

Wstęp na turniej jest bezpłatny.

 

Co to jest racketlon?

 

Racketlon to czwórbój „rakietowy” wymyślony w latach 90-tych w Skandynawii. Racketloniści rozgrywają mecze, które składają się z czterech setów, każdy w innej dyscyplinie, kolejno:

 

 • w tenisie stołowym,
 • badmintonie,
 • squashu
 • oraz tenisie ziemnym

 

– od najlżejszej do najcięższej rakiety.
W każdym secie obowiązuje identyczny system punktacji, a zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobył więcej punktów, łącznie we wszystkich rozegranych setach w meczu.

 

Pierwsze Mistrzostwa Polski w Racketlonie rozegrano w Polsce w 2004 roku w Zgierzu. Polacy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej – na każdych MŚ, w których uczestniczyli od roku 2004 zdobywali medale, a w roku 2007 przywieźli brąz drużynowo i 10 medali indywidualnie. Największe sukcesy odnoszą nasze juniorki (U21), które od 5 lat, każdego roku są Mistrzyniami Świata. Oczywiście trzymamy kciuki za tegoroczne zawody, które odbędą się w Niemczech.

 

Tuan Club Sport&Spa nowym ośrodkiem racketlonu w Polsce.

 

Do tej pory zawody racketlonu odbywały się w Zgierzu, Poznaniu, Olsztynie i Wrocławiu. Teraz do ośrodków racketlonu w Polsce dołącza Tuan Club Sport&Spa – przestronny i nowoczesny obiekt sportowy.

 

Racketlon to nowa dyscyplina sportu w naszym kraju, wymagająca odpowiedniego zaplecza logistycznego. – mówi Michał Zagórski, Manager Sekcji Tenisa, Squasha
i Badmintona w Tuan Club Sport&Spa – Trudno jest znaleźć miejsce, w którym można rozegrać każdą z czterech konkurencji. W Tuan Club Sport&Spa są nowoczesne korty tenisowe, profesjonalne klatki squashowe, boiska do badmintona oraz miejsce do rozegrania meczy tenisa stołowego. To jeden z niewielu tego typu ośrodków w Polsce , który zdecydował się zorganizować turniej racketlonu.

 

Podczas najbliższego turnieju Call2Action Racketlon Cup Warsaw Open 2009 klub zapewni atrakcje dla dzieci i dorosłych. Goście będą mogli także skorzystać z wyjątkowych ofert, przygotowanych specjalnie na najbliższy, racketlonowy weekend.

 

Harmonogram turnieju

 

 • Sobota:
  08:00 rejestracja Zawodników
  09:00 rozpoczęcie gier
  13:30 przerwa na posiłek
  14:00 mecz pokazowy
  14:30 wznowienie rozgrywek

 • Niedziela:
  09:00 rozpoczęcie gier
  13:30 przerwa na posiłek
  14:30 wznowienie rozgrywek

 

Tuan Club

 

 • Józefosław
 • ul. Geodetów 23e  


Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy