2009.12.01 g. 11:25

KS AS Białołęka górą w meczu z Ósemką Siedlce

3 : 1

Po raz kolejny w tym sezonie drużyna KS AS Białołęka udowodniła swoją wyższość nad grupowym rywalem.

Tym razem ofiarą rozpędzonej drużyny ze stolicy (6 zwycięstw z rzędu! ) padła drużyna Ósemki Siedlce.

Gospodarze z Siedlec dobrze rozpoczęli spotkanie wygrywając I seta jednak później na parkiecie dominowała już tylko drużyna gości o czym może świadczyć wysoka wygrana w secie II  do 17 oraz  III  do12 !   IV partia również przebiegała pod dyktando drużyny z Białołęki jednak  kilka błędów w końcówce seta przysporzyło wielu emocji licznie zebranym kibicom w Hali OSiR przy ul. B. Prusa. Więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy prowadzeni przez Piotra Szulca i wygrali IV partię do 25 jednocześnie ustalając wynik meczu na 3-1.

• Set I

Pierwsza partia meczu zaczęła się od autowego ataku ze środka drużyny z Siedlec jednak w następnej akcji Milewski posłał piłkę do Kuczki, który pewnym atakiem z lewego skrzydła zdobył punkt dla gospodarzy. Wynik w tym secie oscylował około remisu do stanu po 11. Od tego momentu drużyna Ósemki zdobyła 3 punkty z rzędu i grający trener ASa był zmuszony prosić o pierwszy czas w tym spotkaniu (14:11). Po krótkiej przerwie skutecznie ze środka zaatakował Iliński a następnie zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (14:13). Drużyna z Siedlec wciąż utrzymywała dwupunktową przewagę.  Przy stanie 18:16 trener Nowak na boisko wprowadził Małka, który zmienił Krzaczka. Nominalnie drugi libero gospodarzy miał skutecznie zagrać za linii 9 metrów oraz postarać się podbić jakąś piłkę w obronie. Przy stanie 19:16 o drugi czas dla swojego zespołu poprosił Piotr Szulc. Gra wyraźnie się wyrównała i dwóch błędach Milewskiego, skutecznym ataku z lewego skrzydła Szulca oraz bloku na Kuczce o czas poprosił trener gospodarzy (21:20). Następnie Kuczko tym razem skutecznie punktuje z prawego ataku i wyprowadza swoją drużynę na dwupunktowe prowadzenie (22:20). Świetne rozegranie Szablewskiego umożliwia atak na pojedynczym  bloku Szulcowi (22:21). Dość kontrowersyjna interpretacja sędziego odnośnie rozegrania jedną ręką  Szablewskiego oraz skuteczny atak Hachuły doprowadzają do stanu 24:21. Nadzieje na zwycięstwo w pierwszej partii dla drużyny z Białołęki przedłuża jeszcze skuteczny  blok Ilińskiego oraz Alancewicza na atakującym gospodarzy (24:22).  O drugi czas prosi trener Nowak . Pierwszą partię zagrywką w siatkę zakończył Iliński 25-22 (1-0).

KS AS Białołęka vs Ósemka Siedlce

• Set II

Set drugi zaczął się od prowadzenia drużyny gości (2:0). Następnie po skutecznie wyprowadzonych kontrach, pojedynczym bloku Sutyńca na Śliwie oraz ataku po prostej z prawego skrzydła na tablicy wyników pojawił się wynik 4:3 dla gości. Zawodnicy ASa wyraźnie zmotywowani po pierwszej przegranej partii zmuszali do wielu błędów zawodników Ósemki. Potężnej zagrywki nie przyjmuje Kuczko i o czas prosi trener Siedlec (5:8). Krótka przerwa nie wybija z uderzenia atakującego ASa i po raz kolejny tym razem na Śliwie zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki (5:9). Od tego momentu zawodnicy z Białołęki całkowicie kontrolują przebieg wydarzeń na boisku i zdobywają seryjnie po dwa punkty przy jednopunktowej zdobyczy gospodarzy (7:12, 8:14). Od tego momentu gra zaczyna się nieco wyrównywać. Obie drużyny grają punkt za punkt. Przy stanie 13:19 drużyna z Siedlec zaczyna odrabiać straty. Efektowny atak ze środka kapitana Ósemki, skuteczny atak Kuczki po długiej wymianie oraz efektownych obronach libero obu ekip Kowala oraz Kołodzieja doprowadza do wyniku 16:20. Trener Nowak ponownie wprowadza na boisko Małka jednak tym razem jego zmiana nie przynosi żadnych korzyści drużynie z Siedlec. Przy stanie (16:21) w drużynie z Białołęki za Sokołowskiego w polu zagrywki pojawia się Mazur, który swoją trudną zagrywką odrzuca zawodników gospodarzy od siatki i umożliwia Ilińskiemu skutecznie zablokowanie Jesienia (16:22). Od tej chwili na boisku całkowicie dominuje drużyna z Warszawy i pozwala ekipie gospodarzy zdobyć zaledwie  jeden punkt. Po autowej zagrywce Milewskiego, skutecznych atakach ze środka oraz asie serwisowym Szablewskiego drużyna KS AS Białołęka wygrywa tę partię do 17  i wyrównuje stan w meczu na 1-1 (25:27).

• Set III

Set trzeci rozpoczął się od mocnego uderzenia drużyny gości. Skuteczny blok Sutyńca na Hachule oraz piłki posyłane przez Szablewskiego do środkowych pozwoliły zespołowi ASa wyjść na prowadzenie 1:4. Trener Nowak chcąc poprawić przyjęcie w swoim zespole posyła do gry Malona, który zmienia Śliwę. Jednak na boisku wciąż przeważała drużyna gości, która sukcesywnie powiększała swoją przewagę. Świetnie w obronie spisywał się Szulc a na kontrach sprytem wykazywał się Alancewicz. O czas dla Siedlec przy stanie 2:7 poprosił trener Nowak. Krotka przerwa w meczu nie zmieniła obrazu gry gospodarzy.  Po kapitalnej zagrywce Sutyńca piłka wraca na boisko gości i skuteczną kontrę kończy wcześniej wspomniany atakujący drużyny z Białołęki. Świetnie dzisiaj dysponowany Sutyniec posyła kolejnego asa i o drugi czas prosi trener drużyny z Siedlec (3:10). Przerwa nie wybiła z uderzenia atakującego Białołęki, który zdobywa jeszcze dwa punkty bezpośrednio z pola zagrywki (!).  Kapitalna seria drużyny gości wciąż trwa . W pojedynku środkowych góra Sokołowski, który blokuje kapitana gospodarzy. Następnie dwie kontry zakończone przez Szulca wyprowadzają zespół z Warszawy na prowadzenie różnicą 11 punktów ! (5:16).  Trener Nowak chcą jeszcze poprawić coś w grze swojego zespołu posyła na boisko Polechońskiego, Borkowskiego oraz Bielińskiego. Jednak ich pojawienie się na boisku nie zmienia jakości gry. Wysokie prowadzenie drużyny gospodarzy pozawala trenerowi gości na wprowadzenie do gry Mazura, Korpaka oraz Krakowiaka.
    Zawodnicy ASa nie dali żadnych szans gospodarzom spotkania i rozgromili ich w III secie do 12 (!). Seta asem serwisowym zakończy Sokołowski i jednocześnie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 2-1. (25:12)

• Set IV

W czwarta partia zaczyna się od walki punkt za punkt. Przy stanie 4:3 zawodnicy ASa  ustawiają potrójny blok na Borkowskim, który wyszedł w tym secie w podstawowym składzie (4:4). Następnie Szablewski po raz kolejny wykorzystuje dobre dogranie piłki i na wysokim zasięgu ze środka atakuje Sokołowski (206cm). Po kolejnym w tym meczu asie serwisowym Sutyńca oraz pojedynczym bloku Szablewskiego na Kuczce o czas prosi trener Siedlec (6:9).
    Po złym rozegraniu Milewskiego na boisku pojawia się Polechoński (8:11). Od tego momentu obie ekipy zarówno seryjnie zdobywają jak i tracą punkty. Od stanu 8:12 zawodnicy Siedlec poderwani skutecznymi atakami Hachuły odrabiają 3 punkty. Po zagrywce w siatkę Polechońskiego, autowym ataku Kuczki oraz bloku Szulca na skrzydłowym Ósemki  gracze gospodarzy tracą kolejne punkty (15:11). Zawodnicy Siedlec wiedząc, że może to już być ostatnia partia w tym meczu starają się odrobić straty i  po skutecznych atakach na kontrach Hachuły oraz skutecznym ataku z lewego skrzydła Borkowskiego doprowadzają wynik seta do stanu 15:16. Chcąc przerwać dobrą passę drużyny gospodarzy o czas prosi trener Szulc. Przy stanie (19:20) na boisku ponownie pojawia się Małek, który zmienia Krzaczka. Po mocnym zbiciu po prostej Szulca goście wychodzą na dwupunktowe prowadzenie(19:21). Na zagrywce Sokołowskiego zmienia Korpak. Obie drużyny toczą wyrównany bój do stanu 21:22. Następnie Hachuła dotyka siatki, Szulc zagrywa asa i drużyna ze stolicy będzie miała do wykorzystania 2 piłki meczowe (21:24). Nagle nastąpił nieoczekiwany zwrot sytuacji na boisku. Borkowski obija blok ASa, skutecznym blokiem powstrzymany zostaje Alancewicz i przy stanie 23:24 o czas poprosił trener Białołęki. Nieporozumienie na linii rozgrywający atakujący przynosi kolejny punkt gospodarzom. Następnie gracze ASa blokują skutecznego w tym meczu Hachułę (25:24), Borkowski odpowiada mocnym atakiem po bloku Sutyńca i wyrównuje wynik na (25:25). W końcówce seta więcej determinacji wykazali zawodnicy prowadzeni przez Piotra Szulca i po kapitalnej grze w obronie oraz dwóch skutecznych atakach Alancewicza wygrali 25:27 i cały mecz 3-1.

Dobre przyjęcie w przekroju całego meczu pozwoliło drużynie z Białołołęki na odważną grę środkiem. Znakomicie również funkcjonowała zagrywka (6 asów Pawła Sutyńca !!! ).  Zawodnicy Ósemki nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanemu zespołowi ASa i po raz czwarty w tym sezonie schodzili pokonani z parkietu. Natomiast dla drużyny z Białołęki było to już szóste zwycięstwo z rzędu.

W przyszłym tygodniu drużyna Ósemki Siedlce zagra na wyjeździe z zespołem AZS UW natomiast ekipa KS AS Białołęka będzie podejmować lidera z Ostrołęki.

Po meczu powiedzieli :

Maciej Nowak (trener Ósemki Siedlce) :
W moim zespole ewidentnie dzisiaj zawiodło przyjęcie. Przyjmujący nie byli w stanie poradzić sobie z mocnymi zagrywkami drużyny z Białołęki. W szczególności dał nam się we znaki Paweł Sutyniec, który był  świetnie dysponowany w tym elemencie. Zespół ASa w odróżnieniu od naszej pierwszej potyczki zdecydowanie więcej grał środkiem czym również  wyrządził nam sporo krzywdy. Widać, że od naszego ostatniego spotkania wykonali dużo pracy na treningach ponieważ prezentują bardzo poukładaną grę. Szkoda mi w szczególności IV seta, w którym mogliśmy wyrównać stan meczu jednak to drużyna Białołęki zachowała więcej zimnej krwi i wygrała 3-1.

Piotr Szulc (trener KS AS Białołęka) :

W dzisiejszym spotkaniu drużyna gospodarzy postawiła nam wysoko poprzeczkę i z wyjątkiem trzeciego seta musieliśmy się sporo napracować by wygrać to spotkanie. Cieszy coraz lepsza gra moich zawodników i postęp w realizacji założeń taktycznych. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, ale dziś wyjątkową serią popisał się Paweł Sutyniec.

Nie będziemy za długo napawać się zwycięstwem a od poniedziałku przygotowujemy się już do spotkania z obecnym liderem rozgrywek Pekpolem Ostrołęka

Ósemka Siedlce – KS AS Białołęka 1:3
(25:22, 17:25, 12:25, 25:27)

Składy drużyn:

Ósemka Siedlce : Milewski, Krzaczek (kapitan), Jesień, Śliwa,  Kuczko, Hachuła, Kołodziej (libero) oraz Małek, Malon,  Polechoński, Borkowski,  Bieliński.
Trener: Maciej Nowak

KS AS Białołęka : Szablewski, Szulc (kapitan), Alancewicz, Sokołowski, Iliński, Sutyniec, Kowal (libero) oraz Mazur, Krakowiak, Korpak.
Trener : Piotr Szulc