2010.02.18 g. 22:18

Polacy w półfinale

Wicemistrzowie Europy na kolanach!
Polska reprezentacja badmintonistów pokonała we wspaniałym stylu Anglików i awansowała do półfinału rozgrywanych w Warszawie Drużynowych Mistrzostwach Europy!

Przemysław Wacha
fotografia archiwalna

W Arenie Ursynów stawiło się dziś mnóstwo polskich kibiców, którzy swoim niesamowitym dopingiem ponieśli swoich zawodników do zwycięstwa.

Pojedynek obu reprezentacji nie rozpoczął się dla biało-czerwonych pozytywnie.

Polska reprezentacja badmintonistów pokonała we wspaniałym stylu Anglików

W inauguracyjnym spotkaniu, najlepszy polski singlista – Przemysław Wacha przegrał pierwszego seta z Rajivem Ousephem. W dwóch następnych partiach pokazał jednak Brytyjczykowi, kto jest lepszy, wygrywając kolejne sety do 15 i 14.

Radość polskich badmintonistów

foto.: eurobadminton.pl

Ogromne emocje przyniosła także rywalizacja deblowa. Po pierwszym secie, przegranym przez Polaków 15:21, w drugim walka była niezwykle wyrównana. W końcówce partii to Anglicy wysunęli się na prowadzenie 19:17. Cwalina i Łogosz zachowali jednak zimną krew i po trzech punktach z rzędu zdobytych przez naszych reprezentantów, Polacy prowadzili jednym punktem. Adcock i Blair zdołali jeszcze wyrównać, lecz ostatnie dwie lotki padły łupem gospodarzy i o końcowym zwycięstwie w meczu decydował trzeci set. W nim po raz kolejny biało-czerwoni pokazali, że mają nerwy ze stali. Dopingowani przez liczną warszawską widownię, wybronili się ze stanu 14:18 na korzyść gości i ostatecznie wygrali 21:19.

Wygrana w trzecim secie dawała polskim badmintonistom awans do najlepszej czwórki turnieju – i udało się! Hubert Pączek nie dał szans Carlowi Baxterowi, pewnie wygrywając oba sety i na Ursynowie zapanowało prawdziwe szaleństwo.

- To był chyba mój mecz życia! Dziękuję bardzo publiczności, która niesamowicie dziś nam pomogła. Liczę na to, że w sobotę kibiców będzie jeszcze więcej i jeszcze mocniej wesprą nas w walce o finał – powiedział po zakończonym spotkaniu Hubert Pączek

.

- Zapraszam wszystkich w sobotę na Arenę Ursynów – dodał dzisiejszy bohater polskiej reprezentacji.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 – pewni awansu do czwórki Polacy przerwali oba ostatnie mecze w trakcie drugiego seta.

Dla naszej drużyny był to drugi mecz dzisiejszego dnia. Osiem godzin wcześniej gospodarze imprezy pokonali Austriaków 4:1.

Półfinał z udziałem polskiej reprezentacji odbędzie się w sobotę. Jutro zawodników czterech innych ekip czekają zaś mecze ćwierćfinałowe, które wyłonią rywali biało-czerwonych w spotkaniu o finał imprezy.

Bilety na każdy dzień fazy pucharowej dostępne są w sprzedaży internetowej w cenie 20 złotych za bilet normalny i 10 złotych ulgowy. Dystrybutorem wejściówek jest portal bileteria.pl.