2010.05.30 g. 11:43

Smektała jedzie na Mistrzostwa Świata

Warszawianka najlepsza w krajowych eliminacjach

Kamila Smektała z YKP Warszawa wygrała eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów ISAF, które w lipcu odbędą się w Turcji

17-letnia warszawianka wygrała eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorek, które w dniach 27-30 maja odbywają się na akwenie w Pucku. Zwycięstwo w trzydniowych zawodach dało Smektale możliwość udziału w Mistrzostwach Świata, które od 8-17 lipca rozgrywane będą w tureckim Bodrum. Mimo, że regaty jeszcze się nie zakończyły, przewaga uzyskana przez zawodniczkę YKP Warszawa po siedmiu z ośmiu planowanych wyścigów, już daje jej triumf.

Kamila Smektała / Fot. wind-surfing.plKamila Smektała / Fot. wind-surfing.pl

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata ISAF to impreza rozgrywana co roku na wzór Igrzysk Olimpijskich. W każdej z klas regatowych startuje w niej po jednym przedstawicielu każdego z państw. W 2004 roku organizatorem tych zawodów była Gdynia.

Witold Nerling / Fot. wind-surfing.plTrenerem Kamili jest Witold Nerling / Fot. wind-surfing.pl

Kamila Smektała mimo młodego wieku ma już na swoim koncie sukcesy rangi międzynarodowej, takie jak mistrzostwo świata juniorek młodszych w klasie RS:X. W ubiegłym roku młoda warszawianka została mistrzynią Polski juniorek, a na Mistrzostwach Świata juniorek do lat 18 zajęła czwarte miejsce. Do sukcesów naszą reprezentantkę przygotowuje trener Witold Nerling. Partnerami Kamili w przygotowaniach są Jan Maszkiewicz i Jan Śmigielski.