2010.06.24 g. 10:24

W Pruszkowie otworzyli szampany

Znicz II - GKP Targówek 2:1 w barażu o IV ligę
O wejście do IV ligi piłkarskiej walczyły w rewanżowym spotkaniu barażowym drużyny Znicza II Pruszków i GKP Targówek. Mecz zakończył się zwycięstwem pruszkowian 2:1.

Spotkanie odbyło się na stadionie MOS w Pruszkowie. Piłkarze w walce o awans zacięcie uniemożliwiali przeciwnikowi wejście w pole karne, stąd decyzje sędziego który wręczył aż 6 żółtych kartek. Podczas gdy kibice z Targówka żywiołowo dopingowali swoich zawodników, ze strony gospodarzy doping był mierny i raczej w formie duchowej. Nie przeszkodziło to jednak, aby w drugiej połowie Znicz najpierw wyrównał, a następnie strzelił zwycięską bramkę.

Pierwszego gola w 19 minucie spotkania zdobył strzałem z ponad 20 metrów Sebastian Galiński. Prowadzenie podopiecznych Marka Papszuna utrzymywało się aż do 74 minuty, kiedy kilka minut po wejściu z ławki rezerwowych, bramkę zdobył Adam Michalak. Napastnik Znicza ładnym strzałem lewą nogą pokonał goalkeepera zespołu z Warszawy. Wynik meczu ustalił w 88 minucie gol Macieja Machalskiego.

W pierwszym spotkaniu na stadionie przy Kołowej padł remis 1:1. Wczorajsze zwycięstwo daje awans do czwartej ligi pruszkowianom. Z kolei piłkarze z Targówka na awans będą musieli jeszcze poczekać... co najmniej rok.

Znicz II Pruszków - GKP Targówek 2-1 (0-1)