2010.09.12 g. 16:06

AZS Politechnika wygrywa sparing

Szczypiorniści lepsi od SMS Gdańsk

Za nami kolejny mecz szczypiornistów AZS PW. Tym razem w hali Warszawianki wygrali z SMS Gdańsk 35:25.

W niedzielę, 12 września, Hala Sportowa Warszawianki gościła drużynę szczypiornistów AZS Politechniki Warszawskiej oraz zespół SMS ZPRP Gdańsk. Gospodarze nie okazali się gościnni i po ciekawym spotkaniu okazali się lepsi od drużyny z Pomorza, wygrywając 35:25.

Piłkarze ręczni AZS PW meczem z SMS-em kończą powoli przygotowania do ruszającego już niedługo sezonu pierwszej ligi. AZS PW będzie beniaminkiem tej ligi zaś drużyna z Gdańska jest jej etatowym członkiem i zarazem prawdziwą „kuźnią talentów” polskiego szczypiorniaka.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Pierwszą bramkę w meczu zdobył rozgrywający warszawskiej drużyny, Mateusz Wiak. Do 11. minuty Politechnika nie potrafiła odskoczyć gościom na więcej niż trzy bramki, a zespół z Gdańska trzykrotnie doprowadzał do wyrównania (1:1 w drugiej, 2:2 w trzeciej i 6:6 w jedenastej minucie).
Od tego momentu przewagę zaczęli w końcu zdobywać „Inżynierowie”, którzy momentami rzucali gole seriami, wykorzystując nieskuteczność Gdańszczan i dobrą grę we własnej bramce Piotra Serafina.

Na przerwę w meczu szczypiorniści schodzili przy stanie 19:12 dla gospodarzy.

Druga połowa przebiegała już całkowicie pod dyktando AZS Politechniki Warszawskiej, która od stanu 24:14 (37. minuta) utrzymywała przewagę na poziomie dziesięciu bramek. W drugiej części spotkania gra obu zespołów się zaostrzyła, o czym może świadczyć dużo dwuminutowych kar dla zawodników obu zespołów, a nawet dwóch czerwonych kartek. Kartki o tym kolorze ujrzeli: najpierw zawodnik gości Michał Piwowarczyk, a pod koniec meczu gracz Politechniki Tomasz Kasprzak.

Po 60. minutach interesującego, jak na sparing, meczu AZS Politechnika Warszawska – zasłużenie – pokonała SMS ZPRP Gdańsk 35:25.

12 września 2010, Warszawa, Hala Sportowa „Warszawianka”
AZS Politechnika Warszawska – SMS ZPRP Gdańsk 35:25 (19:12)

Składy (przed zawodnikiem numer na koszulce, w nawiasach liczba bramek):
AZS PW: 1. Piotr Serafin, 2. Tomasz Bulej (4), 3. Marcin Prokop (2), 6. Arkadiusz Prokop (5), 7. Mateusz Zasikowski, 14. Wojciech Krawczyk, 9. Łukasz Kolczyński (3), 15. Łukasz Lisicki, 20. Tomasz Kasprzak (5), 27. Przemysław Smołuch (2), 24. Andrzej Korus (4), 8. Mariusz Sokołowski, 25. Paweł Kwiatkowski (5), 17. Mateusz Wiak (3). Trenerzy: Mirosław Robak, Zygmunt Piwowarski.
SMS ZPRP: 1. Grzegorz Barnaś, 2. Mikołaj Kupiec (1), 3. Michał Daszek (5), 4. Łukasz Kużdeba (2), 5. Paweł Niewrzawa (7), 7. Patryk Walczak (1), 8. Kacper Król (2), 10. Jakub Spieszny, 11. Łukasz Gzella , 12. Michał Kapela, 13. Patryk Abram, 14. Michał Piwowarczyk (7), 15. Kamil Łuczak, 16. Daniel Wąsik, 17. Adrian Kondratiuk. Trenerzy: Dariusz Tomaszewski, Marcin Pilch.

Tuż po ostatniej syrenie, kończącej spotkanie swoimi uwagami na temat spotkania podzielił się trener „Inżynierów”, Zygmunt Piwowarski: - Gra była lepsza niż wynik – mówi trener – Widać było jeszcze pewne braki w koordynacji czy szybkości gry, jednak są to elementy, które będzie można wyeliminować wraz z kolejnymi wspólnymi treningami i w lidze powinny być one znacznie mniej widoczne. Także nowi zawodnicy powinni się już całkowicie wkomponować do zespołu.
Trener wspomniał także o rotacji w składzie w ostatnich spotkaniach AZS: - Pamiętać należy, że nie nie skorzystaliśmy w dzisiejszym spotkaniu z kilku zawodników, którzy pauzują z powodu kontuzji lub grali w poprzednich meczach i na dzisiejszy mecz dostali wolne.

Opublikowal: Kacper Napurka