2010.09.16 g. 12:06

Politechnika lepsza od Uniwersytetu

Za nami Derby Warszawy w szczypiorniaku

15 sierpnia w hali KS "Warszawianka" zagrały towarzysko AZS-y dwóch największych warszawskich uczelni.

W środę, 15 września w hali KS "Warszawianka" po raz kolejny w przedsezonowych przygotowaniach, mogliśmy obserwować zmagania szczypiornistów AZS Politechniki Warszawskiej. Tym razem w meczu sparingowym podejmowali drużynę Uniwersytetu Warszawskiego.

Pierwsza bramka zdobyta przez AZS UW nie pozostała długo bez odpowiedzi - wynik 1:1 ustanowił Mateusz Zasikowski. Następne minuty spotkania upływały pod ofensywą ze strony drużyny przyjezdnej, co jednak, głównie dzięki dobrej postawie bramkarza "Inżynierów" - Jakuba Czarneckiego, nie skutkowało zdobywaniem kolejnych punktów. Od stanu 3:3 pierwsza połowa płynęła pod dyktando zespołu AZS Politechniki, którzy wykorzystując nieskuteczną postawę przeciwnika seriami zaczęli zdobywać bramki. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się 3-punktowym prowadzeniem Politechniki - 13:10.

Początek drugiej połowy należał zdecydowanie do drużyny gospodarzy, którzy podobnie jak w pierwszej, gole zdobywali seriami. Akademicy z UW mimo swoich usilnych starań nie byli w stanie mocno zagrozić bramce Politechniki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:24 na rzecz AZS Politechniki Warszawskiej.

Mecz, mimo iż było to tylko spotkanie towarzyskie, możemy zaliczyć do tych bardziej widowiskowych. Byliśmy świadkami szybkich akcji, zakończonych efektownymi bramkami. Ostatecznie „Inżynierowie” pokazując swoją wyższość udowodnili, iż są dobrze przygotowani do rozpoczynającego się w weekend sezonu ligowego.

AZS Politechnika Warszawska - Zepter AZS Uniwersytet Warszawski 33:24.

AZS Politechnika Warszawska: Jakub Czarnecki, Andrzej Kijek - Tomasz Bulej, Marcin Prokop, Mateusz Szmulik, Mateusz Zasikowski, Łukasz Kolczyński, Wojciech Krawczyk, Łukasz Lisicki, Mateusz Wiak, Mariusz Sokołowski, Tomasz Kasprzak, Andrzej Korus, Paweł Kwiatkowski, Arkadiusz Prokop, Przemysław Smołuch, Krzysztof Łagowski.
Trenerzy: Mirosław Robak, Zygmunt Piwowarski

Zepter AZS Uniwersytet Warszawski: Marcin Malinowski, Przemysław Koziński, Michał Wysocki, Michał Kowalski, Łukasz Nowak, Michał Sabaciński, Paweł Puszkarski, Łukasz Monikowski, Bartek Troński, Tomasz Cisowski, Bartek Zaprutko, Dawid Szpejna, Michał Fusiak , Bartek Monikowski, Cezary Król, Marcin Kościołek.
Trenerzy: Witold Rzepka, Sławomir Monikowski

Opublikowal: Kacper Napurka