2010.09.20 g. 13:00

Wspaniały debiut w lidze

AZS PW wygrywa w Poznaniu

Szczypiorniści AZS Politechniki Warszawskiej udanie rozpoczęli swoją przygodę na pierwszoligowych parkietach.

Aktualni Mistrzowie Polski AZS pokonali na wyjeździe Grunwald-Allegro Poznań 24:27 (11:13).

Spotkanie kończyło 1. kolejkę zmagań I ligi grupy A. Lepiej rozpoczęli je zawodnicy Politechniki. Po rzucie z prawego skrzydła Mateusza Zasikowskiego prowadzili 0:2, by chwilę później powiększyć przewagę 3:6. Gospodarze w 26. minucie doprowadzili do remisu (9:9). Dwie minuty później Grunwald po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie (11:9). Szczypiorniści AZS PW pokazali jednak, że należy walczyć do końca i w ciągu dwóch minut zdobyli cztery bramki nie tracąc żadnej, dzięki czemu do przerwy wygrywali 11:13.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków zawodników Grunwaldu-Allegro. Gospodarze w 36. minucie doprowadzili do remisu (14:14), jednak chwilę później dzięki trafieniom Pawła Kwiatkowskiego i ponownie Zasikowskiego szczypiorniści AZS Politechniki Warszawskiej uzyskali trzybramkowe prowadzenie (15:18). Ostatni kwadrans meczu należał do stołecznych graczy, dzięki czemu wygrali 24:27. Wynik spotkania na dwie sekundy przed końcem spotkania ustalił Tomasz Kasprzak.

- Ciężka praca wykonana w okresie przygotowawczym przyniosła pożądany efekt. Doskonałe przygotowanie motoryczne przełożyło się na bardzo dobrą grę całego zespołu w obronie, co było kluczem do zwycięstwa. Mimo debiutanckiej tremy uniknęliśmy błędów, co pozwoliło nam prowadzić grę według własnych założeń taktycznych. To nad czym drużyna dalej musi intensywnie pracować, to poprawa skuteczności gry w ataku pozycyjnym – mówi trener AZS Politechniki Zygmunt Piwowarski.

Grunwald-Allegro Poznań - AZS Politechnika Warszawa 24:27 (11:13)
AZS Politechnika Warszawska: Piotr Serafin, Jakub Czarnecki – Tomasz Bulej, Wojciech Krawczyk, Mateusz Zasikowski (5), Przemysław Smołuch, Tomasz Kasprzak (4), Arkadiusz Prokop (1), Marcin Prokop, Łukasz Lisicki (2), Łukasz Kolczyński (2), Mateusz Wiak (1), Paweł Kwiatkowski (9), Andrzej Korus (3).

Opublikowal: Kacper Napurka