2010.11.21 g. 13:45

Zła passa szczypiornistów Politechniki

AZS PW - Jurand Ciechanów 28:34

Piłkarze ręczni AZS Politechnika Warszawska przegrali drugi mecz z rzędu. Tym razem lepsi byli goście z Ciechanowa.

Zeszłotygodniowa ligowa porażka z drugim zespołem Wisły Płock wydawała się być tylko lekkim zgrzytem w dobrze pracującej maszynie. Jednak wczorajszy mecz z zespołem Juranda Ciechanów pokazał, iż warszawski zespół przeżywa lekki kryzys. W meczu 9. kolejki I ligi podopieczni duetu trenerskiego Robak-Piwowarski przegrali, po bardzo emocjonującym meczu, 28:34 i do liderującej Wisły Płock tracą już pięć punktów.

W spotkaniu tym na pewno nie zabrakło ostrej walki do samego końca, a czego w nim brakło? Szczęścia? Celności? Zimnej krwi? A może po prostu rywale z Ciechanowa zaprezentowali wyższy poziom sportowej gry? Na pewno tego wieczoru wszystkie te elementy miały wpływ na wynik meczu. Nie pomogli nawet zgromadzeni w hali kibice.

Mecz rozpoczął się od niewykorzystanej szansy AZS-u, w wyniku której to właśnie zawodnicy z Ciechanowa zdobywali bramki - trzy w ciągu 2 minut. A Politechnika? Mimo usilnych prób długo nie zdołała przeciwstawić się przeciwnikowi. Dopiero w 4. minucie Andrzej Korus zdobył kontaktową bramkę. Przez większą część pierwszej połowy to Ciechanów dyktował warunki - do remisu, pierwszego i jedynego w tym spotkaniu, doprowadził w 14 minucie Paweł Kwiatkowski. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się trzybramkową przewagą zawodników Juranda - 12:15.

Druga połowa przebiegała już całkowicie pod dyktando zawodników z Ciechanowa, którzy robili niemalże co chcieli na boisku, a zespół warszawskich "Inżynierów" nie był im w stanie zagrozić w żadnym elemencie, pomimo usilnych starań Andrzeja Korusa, Tomka Kasprzaka, Pawła Kwiatkowski i Tomasza Buleja. Najwięcej krwi warszawskim zawodnikom napsuł Łukasz Jurkiewicz, Konrad Rurarz, Damian Piórkowski i Michał Prątnicki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:34 dla zawodników MKS-u.

Składy:
MKS JURAND CIECHANÓW: Krajewski Marcin, Krysiak Marcin, Niećko Rafał, Rurarz Konrad, Piórkowski Damian, Starzyński Bartosz, Prątnicki Michał, Dmowski Sławomir, Jurkiewicz Łukasz, Nowaliński Szymon, Krajewski Rafał, Pakulski Piotr, Marszałek Andrzej, Grzybowski Rafał, Kraszewski Piotr. Trener: Noch Paweł.

AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA: Serafin Piotr, Bulej Tomasz, Krawczyk Wojciech, Zasikowski Mateusz, Smouch Przemysław, Kasprzak Tomasz, Prokop Arkadiusz, Lisicki Łukasz, Szałkucki Tomasz, Kolczyński Łukasz, Pietrzak Jakub, Kwiatkowski Paweł, Korus Andrzej, Sokołowski Mariusz, Prokop Marcin. Trenerzy: Mirosław Rybak, Zygmunt Piwowarski.

Opublikowal: Kacper Napurka