Sport

2011.07.16 g. 14:36

Piłkarki zdobywają wreszcie punkty

Grają dziś o miejsca 5-8
Mazowszanki dopiero w ostatnim grupowym meczu zdołały zapunktować. Stało się tak po remisie z Małopolskim ZPN, który także nie najlepiej radził sobie w poprzednich spotkaniach.

Oba zespoły wysoko przegrywały z Wielkopolską i Śląskiem.Te drużyny powalczą o medale z dwójką Grupy B, z Warmińsko- Mazurskiego i Lubuskiego. Natomiast my jak i Małopolska z Dolnym Śląskiem i Lubelskim.

Emocje między Mazowszem i Małopolską trwały do 49 minuty, kiedy to padły wszystkie cztery bramki, jakie padły w tym meczu. Wynik spotkania po strzale Anny Rędzia w 8 min.   otworzyły nasze zawodniczki, ale po chwili musiały wyjmować piłkę z własnej siatki. Wyrównała przed upływem pierwszego kwadransa Gabriela Grzywińska.

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej

Cztery minuty później jej koleżanki poszły za ciosem. Na listę strzelczyń wpisała się Anna Zapała. Kadrowiczki największego polskiego województwa wyrównały dopiero po zmianie stron. Swoją drugą bramkę tego dnia zdobyła Rędzia, dzięki czemu wspólnie z Pauliną Raszewską, Grzywińską plasuje się na trzecim miejscu najskuteczniejszych snajperek. W klasyfikacji przewodzi Nikola Kaletka, niepokojąca pięciokrotnie bramkarki rywalek.

O 17 zagramy z Lubelskim, a Dolnośląskie z Małopolskim ZPN. Zwycięzcy zagrają jutro o 9:30 w meczu o 5, a przegrani 7 miejsce.

O 11 rozpocznie się mecz o 3 miejsce, a tuż po nim finał.