2011.07.22 g. 22:30

Sikorska najlepsza w przegranej inauguracji MMŚ siatkarek

Podopieczne Grzegorza Kosatki uległy w pierwszym meczu w Tie-breaku 3:2 z Korę Południową. Wyrównana walka trwała tylko do trzeciego seta.

W tych partiach gra oscylowała na pograniczu remisu. Rozstrzygały się one w najniższym wymiarze. Pierwsze prowadzenie objęły „Biało- Czerwone”, wyrównały Koreanki, by następnie znów cieszyć się z wygranej naszych rodaczek

Trzeciego i czwartego seta wygrywały już nasze rywalki sześcioma i pięcioma punktami, do 19 i 10. Najwyraźniej nie leżą nam zespoły z tego kontynentu. Nawet za czasów złotej ery seniorek z lat 2003-2005, Małgorzata Glinka i spółka nie potrafiły sobie poradzić w odpowiedniku męskiej Ligi Światowej, cyklu Word  Grand Prix  w potyczkach z azjatyckimi zespołami.

ALeksandra Sikorska

Najlepszą polską zawodniczką była grająca na co dzień w stołecznej pierwszoligowej Sparcie, Aleksandra Sikorska. Ola popisała trzema asami serwisowymi, zdobywając łącznie 22 pkt, mając znaczny udział procentowych, w statystykach całego zespołu.

Wystąpiła także druga ze Spartanek, przyjmująca Ewa Śliwińska, ale nie zdobyła żadnego punktu.

O północy odbędzie się drugi mecz naszej grupy, w którym zagrają z Amerykanki z Belgijkami. Jutro o podobnej porze, my zmierzymy się z USA.

Opublikowal: Michał Kamiński