2011.07.26 g. 13:40

Koszykarze wygrali z Turcją

W II rundzie Młodzieżowych Mistrzostw Europy
Polacy rzutem na taśmę ograli swych rówieśników znad Bosforu. Mecz z Turkami jak i poprzednia potyczka z Chorwacją nie należały do najłatwiejszych.

Bałkani okazali się lepsi od nas o kilka punktów, zaś kolejni rywale byli bliscy tego. W pierwszą kwartę przegraliśmy sześcioma punktami.

W drugiej rywale dołożyli kolejne cztery, i na przerwę schodziliśmy ze stratą aż 10 pkt.

Polacy swoje zaczęli grać dopiero w dwóch ostatnich odsłonach meczu. Po trzeciej kwarcie mieli do odrobienia już 4 pkt. Kontynuowali dalej dobrą gę, niwelując kolejne straty z nawiązką. Ostatecznie wywalczyliśmy skromne trzy punktowe zwycięstwo 62:59.

zawodnik Politechniki Warszawa Mateusz Ponitka

Podobnie jak i w pierwszej rundzie, tak i teraz dużo drużynie dawali dwaj warszawscy zawodnicy Politechniki i Polonii 2011 Mateusz Ponitka oraz Michał Michalak. Zawodnik 'Polibudy” zapisał na swoim koncie kolejne 14 pkt, a gracz spadkowicza z 1 ligi dopisał do swojego niezłego dorobku punkt mniej.

Dziś o 18 zmierzymy się z nie mniej wymagającą Serbią, zajmującą obecnie trzecie miejsce w grupie. Będzie to drugi przedostatni mecz w drugiej rundzie. Na zakończenie zmagań obecnej fazy spotkamy się z Niemcami, które były bardzo blisko sprawienia niespodzianki z Chorwacją, przegrywając zaledwie jednym punktem.

Polska - Turcja 62:59 (18:24; 13:17; 17:11; 14:7)

Polska: Mateusz Ponitka 14, Michał Michalak 13, Piotr Niedźwiedzki 12, Tomasz Gielo 10, Przemysław Karnowski 5, Daniel Szymkiewicz 3, Grzegorz Grochowski 3, Filip Matczak 2, Jan Grzeliński 0.

Opublikowal: Michał Kamiński