Sport

2011.07.26 g. 21:54

Kolejna wygrana koszykarzy

Triumf w II rundzie Młodzieżowych MIstrzostw Europy z Serbią
Polacy w swoim drugim meczu II rundy wysoko pokonali silnych Serbów 70:61. Spory wkład w sukces jak i w poprzednich spotkaniach miał Mateusz Ponitka z Politechniki.

„Biało- Czerwoni” potwierdzili, że porażka z Chorwacją w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy była wypadkiem przy pracy. W dwóch następnych pokonywali Turcję i dziś Serbię. Po pierwszej kwarcie prowadzili już 5 punktami.

W drugiej przewaga stopniała do trzech. Po zmianie stron wróciliśmy na właściwe tory, wygrywając trzecią odsłonę siedmioma pkt. Ostatnia remisowa nie miała już większego znaczeniu, co zapewniło nam piąte zwycięstwo w imprezie, z sześciu rozegranych do tej pory.

Mateusz Ponitka Politechnika Warszawa

Mateusz Ponitka (Politechnika Warszawa)

Jutro zmierzymy się z Niemcami, które w trzeciej kwarcie wysoko przegrywały ze Słowenią. W tej samej fazie meczu słabiej szło Chorwacji. Traciła ystans do Turcji. Ta zanotowała z Polską nikłą porażkę, a Chorwacja odprawiła nas z siedmiopunktowym kwitkiem. Kolejny raz pokazuje to, że nie był to dzień naszych chłopców, i w dalszym ciągu możemy liczyć na ich medal.

Mateusz Ponitka znów był w czołówce strzelców. Podczas turnieju nie było jeszcze meczu by jego dorobek nie był dwucyfrowy. Dziś zdobył 14 pkt. Będąc drugim najskuteczniejszym zawodnikiem. Michał Michalakaliczył tylko skromne dwa punkty, ale i tak jest jednym lepszym z graczy we wrocławskiej imprezie.

Polska - Serbia 70:61 (19:14; 12:15; 23:16; 16:16)

Polska: Piotr Niedźwiedzki 22, Mateusz Ponitka 14, Tomasz Gielo 12, Przemysław Karnowski 8, Filip Matczak 6, Daniel Szymkiewicz 4, Michał Michalak 2, Grzegorz Grochowski 2, Łukasz Bonarek 0

Opublikowal: Michał Kamiński