Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.07.27 g. 21:52

68 Tour de Pologne w Warszawie

Największe sławy kolarstwa w Warszawie

Już w niedzielę 31 lipca do Warszawy wjedzie peleton pokonujący I etap 68 Tour de Pologne. Zawodnicy dojadą do mety na Pl. Trzech Krzyży około godz. 13.30

Tour de Pologne to najbardziej prestiżowy wyścig szosowy w Polsce. Jego historia sięga 1928 roku, kiedy to na starcie stanęło 71 zawodników. Wyścig zorganizowało Warszawskie Towarzystwo Cyklistów przy udziale gazety „Przegląd Sportowy”.

Do roku 1992 wyścig był imprezą amatorską, dopiero w roku 1993 w historii Tour de Pologne nastąpiły przełomowe chwile - Czesław Lang, zdobywca srebrnego medalu na olimpiadzie w Moskwie w 1980r. podniósł upadająca imprezę inwestując w nią prywatne pieniądze. Od tego czasu, dzięki zaangażowaniu Czesława Langa Tour de Pologne stał się imprezą światowego formatu. W 2005 roku wyścig ten awansował do ProTour - cyklu najważniejszych imprez kolarskich wprowadzonego przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). w 2011 roku Tour de Pologne został wpisany do kalendarza UCI World Tour, skupiającego 14 największych wyścigów etapowych na świecie. Prawo, a zarazem obowiązek startu w imprezach World Tour, ma 18 najlepszych ekip na świecie.


Trasa I etapu 68 Tour de Pologne wiedzie z Pruszkowa al. Jerozolimskimi, ciągiem Hynka-Marynarska i ul. Rzymowskiego. Zawodnicy tuż przed godz. 12 zawitają na Ursynów ścigając się al. KEN i ul. Rosoła po czym wjadą w Dolinę Służewiecką i Sikorskiego aby ul. Sobieskiego dotrzeć na rundy. Trasa etapu przedstawiona jest na poniższej mapie.

 

 

Mapa I etapu 68 TdP

 

 

Polecam oglądanie zmagań zawodników szczególnie pod koniec etapu, gdzie organizator wyznaczył osiem rund na trasie: ul. Belwederska, al. Ujazdowskie, ul. Książęca, Ludna, Solec, Czerniakowska, Gagarina. Na trzecim okrążeniu na kolarzy czekać będzie premia specjalna z okazji 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Finisz wyścigu na Placu Trzech Krzyży spodziewany jest około godz. 13.30.

 

Meta I etapu 68 TdP 

 

 

 

 Opublikowal:
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy