2011.07.31 g. 23:52

Siatkarki ostatecznie dziewiąte

Polki pewnie pokonały 3:1 zawsze silną, Rosję, dzięki czemu trochę uratowały straconą imprezę, przez fatalną pierwszą rundę.

Tym samym zrewanżowaliśmy się Rosjankom za grupową porażkę 3:0. Teraz ani przez moment niebyło mowy o powtórce. Prawie wszystkie sety kończyły się takim samym wynikiem, 25:19. Dwa z nich na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki Grzegorza Kostaki. W ostatniej partii zanotowano wynik 25:16, który także był teraz po naszej stronie.

zawodniczka Sparty Warszawa, Aleksandra Sikorska

Z ośmiu rozegrany meczów, wygraliśmy połowę. Pierwszą rundę kończyliśmy z bilansem 0-3, a drugą 1-2. Była to trzecia z rzędu wygrana. Drugie miejsce w Grupie H dało nam kwalifikację do meczów o miejsca 9-12.

W tych oprócz Rosji byliśmy lepsi też od Kuby, ogrywając ją takim samym stosunkiem. 7 pkt z Rosjankami zdobyła Aleksandra Sikorska ze Sparty Warszawa. Dwoma najlepiej punktującymi zawodniczkami w naszym zespole były Zuzzanna Czyżniewska (16) i Ewelina Mikołajewska (15).

Opublikowal: Michał Kamiński