Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.08.06 g. 03:28

Tenisowy sukces Emmy Zakordoniec w Szwajcarii

11 letnia zawodniczka WKT Mera Warszawa zaszła do 1/4 finału turnieju "Stork International TE U12 Trophy 2011" odbywającego się Oetwil am See.

W niej już normalnie pokonała Rosjankę Yustą Doroffevą, wygrywając dwa razy 6:2. Dało jej to przepustkę do ćwierćfinału, w którym niestety łatwo 6:0, 6:2  przegrała z drugą Rosjanek,  Ekateriną Antropov.

Emma w br. uczestniczyła w szeregu turniejów halowych i na otwartym korcie, zarówno w kategorii do lat 12 i 14, w singlu oraz deblu. W młodszej kategorii w krajowym rankingu  plasuje się 10, a w starszej na 89 miejscu.

Emma Zakordoniec (pierwsza z lewej), ćwierfinalista szwajcarskiego turnieju

Emma Zakordoniec (pierwsza z lewej)

zdj. z zasobów serwisu Piotrkow.pl

wykonane podczas jednego z turniejów na Warszawiance

W zawodniczkami o rok starszymi triumfowała dwukrotnie w zawodach  2 i 4 rangi w singlu, oraz raz w deblu w 1 randze. W grze pojedynczej była dwa razy druga (2 i 3 ranga) oraz dwa razy trzecia (2 ranga). W podwójnej po razie zajmowała wszystkie  miejsca na podium. W pierwszej, czwartej i drugiej randze.

Kategoria 14 latek z racji wieku nie była już tak owocna. W niej raz zwyciężała i raz była druga, w zawodach 5 rangi. Deblowe zwycięstwa u-12 i u-14 świętowała podczas turniejów w pobliskich Markach oraz w Warszawie. Szczególnie smakował jej drugi sukces, gdyż osiągnęła go właśnie w stolicy .Również i rodzinnym mieście  zajęła drugie miejsce w turnieju czternastolatek.